Vyžrebovaním víťazov dráčik ukončil 8. ročník hry Bardejovskí lovci perál, ale v KTC sme pre Vás pripravili ďalšie zaujímavé podujatie, do ktorého sa ešte stále môžete zapojiť.


Mesiac október je pre lovcov perál už tradične spojený s veľkolepým ukončením veľkej letnej hry Bardejovskí lovci perál. Aj tohtoročný ôsmy ročník podobne ako predchádzajúcich sedem ročníkov, odštartoval pod záštitou primátora mesta Borisa Hanuščaka. Dráčika Ohniváčika a jeho dračí tím z Kultúrno-turistického centra v Bardejove, ktorí pre lovcov počas celého leta pripravovali zaujímavé súťažné úlohy veľmi potešilo, že do ich riešenia sa v ôsmom ročníku veľkej letnej hry zapojilo viac ako 200 detí a rodičov a hra sa s pribúdajúcimi ročníkmi stáva čoraz viac obľúbenou. Aj počas ôsmeho ročníka usilovní lovci každý týždeň zodpovedne riešili špeciálne a vedomostné úlohy a dozvedeli sa tak veľa o histórii, krásach a zaujímavostiach nášho krásneho Bardejova a okolitého regiónu.

Motiváciou k riešeniu úloh a získavaniu perál boli nie len nové vedomosti, ktoré pri riešení úloh nadobudli, ale hlavne možnosť vyhrať niektorú zo zaujímavých cien. Všetci dračí lovci, ktorí pri riešení úloh nazbierali aspoň desať perál tento rok súťažili o 3 hlavné ceny: bicykel a dva tablety. Do súťaže o ďalších 30 hodnotných cien postúpili všetky perly, ktoré získali počas celej hry. A aj tento rok ich bolo veru mimoriadne veľa. Keďže súčasná epidemiologická situácia neumožnila ani tento rok, aby sa Ohniváčik s lovcami pri žrebovaní stretol osobne, vyriešil to online prenosom zo žrebovania, ktoré sa uskutočnilo v pondelok 18.10.2021 o 18.00 hod. v Poľsko-slovenskom dome.

Za to, že sme mohli oceniť víťazov patrí obrovská vďaka všetkým, ktorí súťaž Bardejovskí lovci perál sponzorsky podporili. Patria k nim: Mesto Bardejov, Proxis, spol. s.r.o., Bardterm, s.r.o., Mestské lesy Bardejov, s.r.o., Cukstav s.r.o. Bardejov, Bardejovské Kúpele a.s., papiernictvo IKS. Obuv Xandra Bardejov.

Vyžrebovaní lovci si hlavné ceny a niektoré z ďalších cien prevzali priamo od dráčika Ohniváčika a symbolicky tak ukončili ôsmy ročník hry Bardejovskí lovci perál. Na deviaty ročník, ktorý opäť odštartujeme v nasledujúcom roku sa už teraz všetci tešíme, ale do konca tohto roka sme pre Vás pripravili ešte ďalšie zaujímavé podujatia. Jedným z nich je predvianočná súťaž s názvom VIANOCE UKRYTÉ V MOJOM BETLEHEME.

Zapojiť sa do nej môžete všetci, ktorí radi maľujete, tvoríte, vymýšľate a vyrábate nevšedné veci. Namaľujte, alebo vytvorte akoukoľvek technikou svoj vlastný 2D, alebo 3D betlehem a doneste ho k nám do KTC do 16.11.2021. Vaše súťažné práce vyhodnotí porota a víťazné betlehemy budú ocenené vecnými cenami.

Verejnosti budú prístupné počas Vianočnej výstavy betlehemov, ktorá bude v našej galérii trvať od 22.11.-22.12.2021, podľa platných epidemiologických predpisov.

Načítať ďalšie súvisiace články
  • Expedičná kamera

    V piatok 19.04.2024 sme odštartovali ďalší ročník plný adrenalínu, dobrodružstva a zábavy …
  • Objavte Bardejov s priateľmi a rodinou

    Zážitkový víkend s osobnosťami Bardejova, dotykom s umením a gastro pochúťkami. Objavte Ba…
  • Karneval na ľade

    Fašiangy sa už tradične spájajú s obdobím plesov, zábav a neodmysliteľne k ním patria aj k…
Načítať viac informácií Zaujímavosti

Pozrite si tiež

Expedičná kamera

V piatok 19.04.2024 sme odštartovali ďalší ročník plný adrenalínu, dobrodružstva a zábavy …