Vianoce sú o radosti, pokore, vnútornom naplnení – ale aj o darčekoch…Žijeme nedobrú dobu: pandémia skrížila mnohé plány, ktoré mala samospráva pripravené na tieto sviatky i na prelom rokov.


Bohužiaľ, už sa ich naplniť nepodarí. Ale niečo sa predsa len podarilo: dnes, v predvečer Vianoc sme navštívili nemocnicu v Bardejove, zariadenia pre seniorov, sociálny dom ANTIC a Hospic Matky Terezy v Bardejovskej Novej Vsi.

Neprišli sme s prázdnymi rukami – vďaka skautom z Dlhej Lúky sme doniesli Betlehemské svetlo, vďaka samospráve zasa zdravotnícke pomôcky i niečo na „osladenie si“ služieb počas sviatkov. Nie všetci totiž môžeme tráviť najkrajšie sviatky roka v kruhu svojich najbližších: niektorí vôľou osudu, niektorí kvôli svojmu poslaniu slúžiť aj v takéto sviatočné dni. Peniažky, ktoré sme ušetrili sme sa rozhodli minúť takýmto spôsobom, a po dnešku sme presvedčení, že to bolo dobré a správne rozhodnutie.

Tlakomery, oxymetre i bezdotykové teplomery nech poslúžia svojmu účelu, nech v rukách ľudí v prvej línii, v rukách tých, pre ktorých je povolanie zároveň aj poslaním „strážia“ naše zdravie… Samospráva Bardejova tu vždy bola, je a bude pre ľudí !

Nech všetkým, ktorí dnes boli obdarovaní bude dnešné Betlehemské svetlo nádejou, že nedobré časy raz pominú, že sa opäť čoskoro budeme môcť bez obáv stretávať a rozprávať, deliť sa zážitkami a radosťou.

Všetkým vám želáme krásne, pokojné, radostné a hlavne zdravé vianočné sviatky !!!

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Samospráva

Pozrite si tiež

78. výročie oslobodenia Bardejova

Vo štvrtok 19. januára t.r. sme si spoločne pripomenuli 78. výročie oslobodenia mesta Červ…