Vianoce sú o radosti, pokore, vnútornom naplnení – ale aj o darčekoch…Žijeme nedobrú dobu: pandémia skrížila mnohé plány, ktoré mala samospráva pripravené na tieto sviatky i na prelom rokov.


Bohužiaľ, už sa ich naplniť nepodarí. Ale niečo sa predsa len podarilo: dnes, v predvečer Vianoc sme navštívili nemocnicu v Bardejove, zariadenia pre seniorov, sociálny dom ANTIC a Hospic Matky Terezy v Bardejovskej Novej Vsi.

Neprišli sme s prázdnymi rukami – vďaka skautom z Dlhej Lúky sme doniesli Betlehemské svetlo, vďaka samospráve zasa zdravotnícke pomôcky i niečo na „osladenie si“ služieb počas sviatkov. Nie všetci totiž môžeme tráviť najkrajšie sviatky roka v kruhu svojich najbližších: niektorí vôľou osudu, niektorí kvôli svojmu poslaniu slúžiť aj v takéto sviatočné dni. Peniažky, ktoré sme ušetrili sme sa rozhodli minúť takýmto spôsobom, a po dnešku sme presvedčení, že to bolo dobré a správne rozhodnutie.

Tlakomery, oxymetre i bezdotykové teplomery nech poslúžia svojmu účelu, nech v rukách ľudí v prvej línii, v rukách tých, pre ktorých je povolanie zároveň aj poslaním „strážia“ naše zdravie… Samospráva Bardejova tu vždy bola, je a bude pre ľudí !

Nech všetkým, ktorí dnes boli obdarovaní bude dnešné Betlehemské svetlo nádejou, že nedobré časy raz pominú, že sa opäť čoskoro budeme môcť bez obáv stretávať a rozprávať, deliť sa zážitkami a radosťou.

Všetkým vám želáme krásne, pokojné, radostné a hlavne zdravé vianočné sviatky !!!

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Samospráva

Pozrite si tiež

Rezortný deň ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie v Bardejove

Vo štvrtok a piatok (22. – 23.2.2024) sa v Bardejove konal Rezortný deň ministerstva inves…