Krátko pred Veľkonočnými sviatkami sa delegácia Mestského mládežníckeho parlamentu už tradične zúčastnila stretnutia poľských mestských mládežníckych parlamentov vo Varšave.


Podujatia sa zúčastnilo niekoľko stoviek členov mládežníckych parlamentov a nie je sa čomu čudovať, keďže u nášho severného suseda ich už funguje 514. Podujatie hostila Kancelária premiéra, ktorý kvôli pracovným povinnostiam v Spojených štátoch poslal účastníkom list. Účastníci si taktiež vypočuli list od prezidenta Andrzeja Dudy, ministerky školstva a ombudtsmana.

Podujatia sa zúčastnilo aj niekoľko poslancov z Parlamentárneho výboru na podporu mládežníckych parlamentov. Sériu príhovorov ukončil predseda mestského mládežníckeho parlamentu, Jakub Boruv. Ten účastníkom predstavil víziu do budúcnosti a zároveň všetkým poďakoval za doterajšiu spoluprácu. Konferencia pokračovala rôznymi panelmi a workshopmi.

Deň predtým(16.4.) sa členovia stretli s tajomníkom Veľvyslanectva SR vo Varšave, ktorý členom mládežníckeho parlamentu dal cenné rady, no diskusia sa dotkla mnohých iných oblastí našej spolupráce.

Za pomoc ďakujeme Mestu Bardejov, Slovenskému veľvyslanectvu vo Varšave a Rade Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej

Zdroj: Facebook/MladyBardejov

Foto: PATRIK KOKINDA
a Marek Michalov

Načítať ďalšie súvisiace články
  • Expedičná kamera

    V piatok 19.04.2024 sme odštartovali ďalší ročník plný adrenalínu, dobrodružstva a zábavy …
  • Objavte Bardejov s priateľmi a rodinou

    Zážitkový víkend s osobnosťami Bardejova, dotykom s umením a gastro pochúťkami. Objavte Ba…
  • Karneval na ľade

    Fašiangy sa už tradične spájajú s obdobím plesov, zábav a neodmysliteľne k ním patria aj k…
Načítať viac informácií Zaujímavosti

Pozrite si tiež

Expedičná kamera

V piatok 19.04.2024 sme odštartovali ďalší ročník plný adrenalínu, dobrodružstva a zábavy …