V utorok navštívil naše mesto veľvyslanec Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska J.E. Andrew John Garth . Svoj oficiálny program  začal pracovným stretnutím s primátorom  mesta Borisom  Hanuščakom.


Pracovné stretnutie sa nieslo v pozitívnej nálade. Hlavnými témami bol rozvoj cestovného ruchu a možnosti investovania britskými investormi u nás. Nechýbali  ani aktuálne otázky súvisiace s  Brexitom a samozrejme hokej. Pán veľvyslanec vyzdvihol krásy nášho mesta a okolia a keďže strávil noc v Bardejovských Kúpeľoch, ocenil výnimočné  prostredie, okolitú prírodu, čistý vzduch a pokoj , čo vníma ako lákadlo pre turistov, ktorý sa k nám prídu nielen liečiť,  ale predovšetkým využijú možnosti na aktívny oddych.

Po stretnutí s primátorom mesta pokračoval  program na Súkromnom gymnáziu, kde sa zúčastnil besedy so žiakmi a ukážok hodín anglického jazyka. Pred obedom stihol ešte krátku prehliadku nášho mesta v sprievode riaditeľa Kultúrneho a turistického centra Marcela Tribusa.

Aj napriek daždivému počasiu si spolu prešli historické centrum a nemohli vynechať ani uličku Johna Lenonna, ktorá pána veľvyslanca prekvapila a veľmi zaujala. Výstava historických fotiek v Poľsko-slovenskom dome taktiež padla vhod. Vďaka  nej sa naskytla jedinečná príležitosť na  priblíženie  histórie  Bardejova a jeho premien  v čase , čo vyvolalo mimoriadne  pozitívny dojem.

Pozitívnym záverom návštevy je konštatovanie pána veľvyslanca, že Bardejov ešte isto navštívi so svojou rodinou, bude ju odporúčať svojim priateľom a známym, ale urobí všetko aj pre jeho širšiu propagáciu v rámci Spojeného kráľovstva.

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Samospráva

Pozrite si tiež

Rezortný deň ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie v Bardejove

Vo štvrtok a piatok (22. – 23.2.2024) sa v Bardejove konal Rezortný deň ministerstva inves…