V utorok navštívil naše mesto veľvyslanec Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska J.E. Andrew John Garth . Svoj oficiálny program  začal pracovným stretnutím s primátorom  mesta Borisom  Hanuščakom.


Pracovné stretnutie sa nieslo v pozitívnej nálade. Hlavnými témami bol rozvoj cestovného ruchu a možnosti investovania britskými investormi u nás. Nechýbali  ani aktuálne otázky súvisiace s  Brexitom a samozrejme hokej. Pán veľvyslanec vyzdvihol krásy nášho mesta a okolia a keďže strávil noc v Bardejovských Kúpeľoch, ocenil výnimočné  prostredie, okolitú prírodu, čistý vzduch a pokoj , čo vníma ako lákadlo pre turistov, ktorý sa k nám prídu nielen liečiť,  ale predovšetkým využijú možnosti na aktívny oddych.

Po stretnutí s primátorom mesta pokračoval  program na Súkromnom gymnáziu, kde sa zúčastnil besedy so žiakmi a ukážok hodín anglického jazyka. Pred obedom stihol ešte krátku prehliadku nášho mesta v sprievode riaditeľa Kultúrneho a turistického centra Marcela Tribusa.

Aj napriek daždivému počasiu si spolu prešli historické centrum a nemohli vynechať ani uličku Johna Lenonna, ktorá pána veľvyslanca prekvapila a veľmi zaujala. Výstava historických fotiek v Poľsko-slovenskom dome taktiež padla vhod. Vďaka  nej sa naskytla jedinečná príležitosť na  priblíženie  histórie  Bardejova a jeho premien  v čase , čo vyvolalo mimoriadne  pozitívny dojem.

Pozitívnym záverom návštevy je konštatovanie pána veľvyslanca, že Bardejov ešte isto navštívi so svojou rodinou, bude ju odporúčať svojim priateľom a známym, ale urobí všetko aj pre jeho širšiu propagáciu v rámci Spojeného kráľovstva.

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Samospráva

Pozrite si tiež

Protokolárne odovzdané dve nové staveniská

Dnes dopoludnia, 24. mája 2022 boli samosprávou zhotoviteľom odovzdané dve staveniská, na …