V stredu 14. júla sa na stavenisku rekonštrukcie športovej haly Mier (jeden z kľúčových investičných počinov samosprávy v tomto roku) konal kontrolný deň.


Ako bolo počas neho skonštatované, na 90% je asanovaná strecha a vymenené niektoré je mimoriadne poškodené komponenty, podarilo sa vyriešiť taktiež „sadanie“ budovy a s tým spojené problémy. Vymenená je svetelná elektroinštalácia, čiastočne zrekonštruovaná a vyčistená vzduchotechnika a momentálne sa inštalujú vnútorné konštrukcie, na ktorých budú inštalované nové interiérové podhľady.

Čoskoro – už v najbližších dňoch – bude progres vidno z exteriéru: začne sa montovať záchytná sieť, na ktorú sa budú montovať vonkajšie obkladové panely a do dvoch – troch týždňov príde aj na výmenu existujúcich veľkometrážnych okien: minimálne z južnej strany budovy.

Podľa vyjadrení zástupcu zhotoviteľa stavby práce pokračujú podľa schváleného harmonogramu, realizovali sa už aj niektoré z prác naviac, financovanie ktorých bolo schválené na ostatnom zasadnutí mestského zastupiteľstva, a ak sa nič nepredvídané nestane zmluvne dohodnutý termín (jar budúceho roka) bude jednoznačne dodržaný.

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Samospráva

Pozrite si tiež

Rezortný deň ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie v Bardejove

Vo štvrtok a piatok (22. – 23.2.2024) sa v Bardejove konal Rezortný deň ministerstva inves…