Už začiatkom roka sa Slovenskom začala šíriť sladká bábovková výzva, ktorá si nesie príznačný názov Láskavosť cez sladkosť. S touto sladkou a voňavou iniciatívou naplnenou láskou prišla jedna zo semifinalistov šou RTVS Pečie celé Slovensko – Katarína Novotová. Celým zmyslom tejto aktivity je prebudiť v ľuďoch pocit lásky, vďačnosti, súdržnosti, a tak urobiť radosť tým, ktorí pomáhajú iným.


Bez váhania sa toho chytili aj koordinátorky známeho celoslovenského projektu „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok“ pre okres Bardejov. Doposiaľ bolo v Bardejove rozdaných vyše 70 báboviek rôznym oddeleniam v nemocnici a záchranným zložkám. Sme veľmi radi, že sme sa mohli pripojiť aj my, ako kolektív Kultúrneho a turistického centra v Bardejove a vyjadriť tak súdržnosť a vďačnosť pečenou sladkosťou.

V stredu 23.2.2022 sme spolu s láskavými ľuďmi zo skupiny Láskavosť cez sladkosť Bardejov, pripravili 11 báboviek, ktoré sme v poobedňajších hodinách rozniesli zdravotníkom, ktorí svojou nezištnou starostlivosťou pomáhajú tým, ktorí to potrebujú. Naše kroky smerovali na oddelenie LDCH, psychiatrické oddelenie a do zariadenia opatrovateľskej služby. Sladkosťou sme potešili aj oddelenie laboratórnej medicíny a neobišli sme ani lekáreň v areáli nemocnice.

Robiť radosť iným je krásnym prejavom lásky, ktorý sa dá najlepšie vyjadriť skutkom.

Načítať ďalšie súvisiace články
  • Expedičná kamera

    V piatok 19.04.2024 sme odštartovali ďalší ročník plný adrenalínu, dobrodružstva a zábavy …
  • Objavte Bardejov s priateľmi a rodinou

    Zážitkový víkend s osobnosťami Bardejova, dotykom s umením a gastro pochúťkami. Objavte Ba…
  • Karneval na ľade

    Fašiangy sa už tradične spájajú s obdobím plesov, zábav a neodmysliteľne k ním patria aj k…
Načítať viac informácií Zaujímavosti

Pozrite si tiež

Expedičná kamera

V piatok 19.04.2024 sme odštartovali ďalší ročník plný adrenalínu, dobrodružstva a zábavy …