Naša hlasovacia súťaž do ktorej bolo zapojených vyše 80 detských návrhov výzdoby megakraslice zaznamenala rekordný úspech. Spolu si virtuálnu galériu návrhov prezrelo vyše 60 tisíc ľudí a z nich 5416 odovzdalo svoj hlas. 


V hlasovaní k včerajšej polnoci zvíťazil návrh Jakubka Gajdoša (772 hlasov), druhý skončil návrh Adama Rychvalského (651 hlasov) a tretí návrh Aničky Hanobikovej (306 hlasov) . Oceneným gratulujeme! Za svoje umiestnenie získali 30,20 a 10 kindervajíčok. Smutní nemusia byť ani ostatní súťažiaci, keďže každý z nich bude odmenený kindervajíčkom. Všetkých budeme ešte kontaktovať aby sa dohodlo odovzdanie cien.

Za všetky zaslané návrhy Ďakujú predovšetkým dráčik Ohniváčik a dračica Plamienka, ktorí z nich načerpali inšpirácie pre svoju výzdobu megakraslice. Tú tento rok zdobili po prvýkrát, keďže opatrenia nedovoľovali presunúť kraslicu do jednej z bardejovských základných škôl ako po minulé roky.

Dráčik s dračicou dnes svoje megavajíčko previezli do areálu detského dopravného ihriska pri Topli. Bohužiaľ, tak ako minulý rok, aj tento rok pandemické opatrenia nedovoľovali vystaviť megakraslicu na Radničnom námestí a to ani dnes. Preto si dráčikovia vytypovali miesto, popri ktorom veľa ľudí aj detí chodí do prírody, na testovanie, do práce alebo na vybavenie nevyhnutných nákupov. Tam kraslica ostane nasledujúcich niekoľko týždňov. Dráčik s dračicou a ich tvoriví priatelia zvolili jarné motívy inšpirované návrhmi, ktoré im zasielali deti. Pestré farby a jarné motívy veríme, že odplašia aj studené počasie, ktoré dnes prišlo a privolajú opäť to teplé jarné. 🙂

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Kultúra

Pozrite si tiež

Môj najobľúbenejší vianočný koláčik

Piatkové popoludnie patrilo akcii Okresnej organizácii Únie žien Slovenska v Bardejove, kt…