Veľká letná súťaž Bardejovskí lovci perál, ktorú už štvrtý rok organizuje Kultúrno–turistické centrum v Bardejove pod záštitou primátora mesta MUDr. Borisa Hanuščaka, zaznamenáva od jej vzniku medzi deťmi veľký ohlas. V minulom roku sa do nej počas leta zapojilo viac ako 350 mladých lovcov perál, ktorí úspešne riešili jednotlivé úlohy a zbierali perly.

Tohtoročný, už štvrtý ročník súťaže sa naplno rozbehol začiatkom júna a vyvrcholí slávnostným vyhodnotením a žrebovaním cien na konci septembra. Do plnenia vedomostných, zručnostných a špeciálnych úloh a do získavania perál sa hneď na jej začiatku aktívne zapojilo prvých päťdesiat lovcov, ktorí za splnenie úloh získali už aj prvé perly. V súťaži sú zapojení nielen jednotlivci, ale aj celé triedy a rodiny. Aby mohli hrať o tri hlavné ceny, bicykel a dva tablety, potrebujú v súťaži získať aspoň desať perál. Ak by sa to však niekomu nepodarilo, nemusí byť smutný, pretože okrem hlavných cien je pre súťažiacich pripravených aj ďalších tridsať zaujímavých, hodnotných cien, o  ktoré sa naozaj oplatí zabojovať. Na spoločné stretnutia pri súťažiach sa už teraz teší Megakuriatko Škrupinka, ktorá bude pre všetkých počas celej letnej súťaže pripravovať zaujímavé úlohy. Na lovcov nezabudla ani tučniačia hliadka. Tučniak Bardík so svojimi pomocníkmi, bude počas letných dní pravidelne vyrážať z plným batohom nanukov do terénu, aby potešil a osviežil svojich loveckých kamarátov.

Súťaž je teda v plnom prúde, ceny pre šikovných súťažiacich sú už pripravené, stačí sa len zapojiť. Hrať, zbierať perly a vyhrať niektorú zo super cien môže každý, kto bude mať Denník lovca perál (ten získa na Základni lovcov perál, ktorou je Poľsko-slovenský dom na Radničnom námestí 24 v Bardejove). Podrobnejšie informácie o súťaži sa dozviete aj na internetovej stránke www.lovciperal.sk., alebo na Facebooku: Bardejovskí lovci perál. Veľa šťastia pri hľadaní perál prajeme všetkým lovcom!

 

Mgr. Čisaríková Daniela

Kultúrne a turistické centrum Bardejov

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Kultúra

Pozrite si tiež

Môj najobľúbenejší vianočný koláčik

Piatkové popoludnie patrilo akcii Okresnej organizácii Únie žien Slovenska v Bardejove, kt…