Bardejov hostil počas víkendu významnú návštevu. Bol ňou vedúci obchodného zastúpenia Taiwanu na Slovensku – J.E. Larry Tseng s manželkou a spolupracovníčkou Claudette Lin.


Taiwan je druhým najväčším investorom spomedzi ázijských krajín na Slovensku a preto s ním prebiehajú intenzívne rokovania aj o ďalších investíciách . Práve v rámci nich pozval do Bardejova pána Tsenga štátny tajomník ministerstva životného prostredia – Norbert Kurilla, ktorý ho počas návštevy sprevádzal spolu s riaditeľom sekcie medzinárodných vzťahov MŽP – Lukášom Kuchtom.

Všetkých hostí v pondelok ráno prijal primátor mesta MUDr. Boris Hanuščak. Hlavnými témami boli možnosti medzinárodnej spolupráce v rámci cestovného ruchu a možnosti investovania v Bardejove. Po prijatí na mestskom úrade absolvovali hostia prehliadku Základnej školy na Wolkerovej ulici. 

Výber školy nebol náhodný, pán štátny tajomník Norbert Kurilla je jej bývalým absolventom. Po prehliadke školy a stretnutí s pedagógmi odprezentoval pán Tseng prednášku o Taiwane a následne diskusiu so žiakmi v angličtine.

Zahraničnej návšteve sa páčili u nás hlavne pamiatky, okolitá príroda a očarila ich aj prehliadka Bardejovský Kúpeľov spojená s ochutnávkou minerálnych vôd. Veríme, že dobre chýry o našom meste k nám v budúcnosti prilákajú viac turistov ale aj investorov z Taiwanu.

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Samospráva

Pozrite si tiež

Rezortný deň ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie v Bardejove

Vo štvrtok a piatok (22. – 23.2.2024) sa v Bardejove konal Rezortný deň ministerstva inves…