,,Vyhovoval by vám 28.máj?’’ približne takáto správa Vám dokáže priniesť celkom novú príležitosť, stačí aby prišla z Úradu vlády SR. Na takúto otázku sa len ťažko odpovedá inak ako: ,,Áno’’, a tak sa delegácia Mestského mládežníckeho parlamentu vydala na summit premiérov v Bruseli. 


Po informačnom stretnutí na Úrade vlády, o ktorom vás ešte budeme informovať, nasledoval rýchly presun na Letisko M.R. Štefánika, odkiaľ vyštartoval vládny špeciál. Na palube sa okrem tímu premiéra a novinárov sa spolu s premiérom, Petrom Pellegrinim, nachádzal aj podpredseda Európskej komisie, Maroš Šefčovič. Po vyše hodine letu sme dorazili na letisko v Bruseli, kde zároveň pristávali aj ostatní premiéri členských krajín EÚ.

Nasledoval ďalší presun, po ktorom sme sa dostali do konečného cieľa – budovy Rady Európskej únie. Už pri prvých minútach nás prekvapila veľkosť samotného presscentra, ktoré slúži ako základňa pre novinárov, ktorí vysielajú správy z centra diania do celého sveta. S našimi slovenskými reportérmi sme sa vybrali aj do ulíc Bruselu, aj keď iba na zopár minút, keďže práve prebiehali masívne protesty v okolí budov európskych inštitúcií.

Našťastie protesty nijako nenarušili naplánovaný program, a tak sme sa presunuli do Slovenskej miestnosti, kde práve prebiehalo stretnutie premiérov Vyšehradskej štvorky s francúzskym prezidentom Emanuelom Macronom s ktorým sme stihli prehodiť pár slov. Taktiež sme s tímom poľského premiéra reflektovali našu štvrtkovú návštevu v jeho kancelárií vo Varšave. V rámci nášho voľného programu sme boli na tlačovej konferencii predsedu Európskeho parlamentu Antonia Tajaniho, po ktorej sme si užili vynikajúcu prehliadku Európskej rady od slovenských diplomatov, ktorí nám všetko prepájali s ich osobnými skrúšenosťami.

Pánovi premiérovi sme stihli predložiť 3 zámery, o ktorých vás budeme ešte informovať. Idea cesty sa zrodila ešte na výjazdovom rokovaní vlády v Bardejove, preto sme prirodzene nadväzujúc na nedávnu návštevu v Múzeu holokaustu v Spojených štátoch, pozvali ako partneri BJPC pána premiéra na pripomenutie si Holokaustu do Bardejova.
Veríme, že tento zážitok bude mať pozitívny dosah na naše ďalšie projekty a podujatia!
Ďakujeme❤️
Foto: Patrik Kokinda a ÚV SR

Zdroj: Mladý Bardejov – Mestský mládežnícky parlament

  • Kontrolný deň

    Jedným z dôvodov odmietnutia prerokovania na ostatnom zasadnutí mestského zastupiteľstva (…
  • Výstava Jeruzalem

    V marci 2020 sa traja amatérski fotografi vďaka mimoriadnej ponuke ubytovania priamo v srd…
  • Mimoriadne zasadnutie mestskej rady

    Dnes (19.5.2020) sa v priestoroch mestského úradu (MsÚ) konalo v poradí XXI.-vé mimoriadne…
Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Zo života škôl

Pozrite si tiež

„Chrípkové“ prázdniny na bardejovských školách a škôlkach

V dňoch 6. 2. 2020 (štvrtok) a 7.2.2020 (piatok) budú zatvorené tieto MŠ z dôvodu vysokej …