Krátko pred Veľkonočnými sviatkami sa delegácia Mestského mládežníckeho parlamentu už tradične zúčastnila stretnutia poľských mestských mládežníckych parlamentov vo Varšave.


Podujatia sa zúčastnilo niekoľko stoviek členov mládežníckych parlamentov a nie je sa čomu čudovať, keďže u nášho severného suseda ich už funguje 514. Podujatie hostila Kancelária premiéra, ktorý kvôli pracovným povinnostiam v Spojených štátoch poslal účastníkom list. Účastníci si taktiež vypočuli list od prezidenta Andrzeja Dudy, ministerky školstva a ombudtsmana.

Podujatia sa zúčastnilo aj niekoľko poslancov z Parlamentárneho výboru na podporu mládežníckych parlamentov. Sériu príhovorov ukončil predseda mestského mládežníckeho parlamentu, Jakub Boruv. Ten účastníkom predstavil víziu do budúcnosti a zároveň všetkým poďakoval za doterajšiu spoluprácu. Konferencia pokračovala rôznymi panelmi a workshopmi.

Deň predtým(16.4.) sa členovia stretli s tajomníkom Veľvyslanectva SR vo Varšave, ktorý členom mládežníckeho parlamentu dal cenné rady, no diskusia sa dotkla mnohých iných oblastí našej spolupráce.

Za pomoc ďakujeme Mestu Bardejov, Slovenskému veľvyslanectvu vo Varšave a Rade Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej

Zdroj: Facebook/MladyBardejov

Foto: PATRIK KOKINDA
a Marek Michalov

Načítať ďalšie súvisiace články
  • Leto na sídlisku 2

    Páčilo sa Vám júlové podujatie Leto na sídlisku? Ani v auguste nebude chýbať tradičné práz…
  • LETO NA SÍDLISKU

    Milé deti, máte chuť si zasúťažiť, zahrať sa a zabaviť? Všetkých Vás pozývame na tradičné …
  • Cestovateľský večer na Havaji

    V utorok podvečer sme sa nechali vniesť do exotickej krajiny, obklopenej Tichým oceánom a …
Načítať viac informácií Zaujímavosti

Pozrite si tiež

Leto na sídlisku 2

Páčilo sa Vám júlové podujatie Leto na sídlisku? Ani v auguste nebude chýbať tradičné práz…