Už začiatkom roka sa Slovenskom začala šíriť sladká bábovková výzva, ktorá si nesie príznačný názov Láskavosť cez sladkosť. S touto sladkou a voňavou iniciatívou naplnenou láskou prišla jedna zo semifinalistov šou RTVS Pečie celé Slovensko – Katarína Novotová. Celým zmyslom tejto aktivity je prebudiť v ľuďoch pocit lásky, vďačnosti, súdržnosti, a tak urobiť radosť tým, ktorí pomáhajú iným.


Bez váhania sa toho chytili aj koordinátorky známeho celoslovenského projektu „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok“ pre okres Bardejov. Doposiaľ bolo v Bardejove rozdaných vyše 70 báboviek rôznym oddeleniam v nemocnici a záchranným zložkám. Sme veľmi radi, že sme sa mohli pripojiť aj my, ako kolektív Kultúrneho a turistického centra v Bardejove a vyjadriť tak súdržnosť a vďačnosť pečenou sladkosťou.

V stredu 23.2.2022 sme spolu s láskavými ľuďmi zo skupiny Láskavosť cez sladkosť Bardejov, pripravili 11 báboviek, ktoré sme v poobedňajších hodinách rozniesli zdravotníkom, ktorí svojou nezištnou starostlivosťou pomáhajú tým, ktorí to potrebujú. Naše kroky smerovali na oddelenie LDCH, psychiatrické oddelenie a do zariadenia opatrovateľskej služby. Sladkosťou sme potešili aj oddelenie laboratórnej medicíny a neobišli sme ani lekáreň v areáli nemocnice.

Robiť radosť iným je krásnym prejavom lásky, ktorý sa dá najlepšie vyjadriť skutkom.

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Zaujímavosti

Pozrite si tiež

Bardejov spoznal Naj šoférku 2022

Uplynulú sobotu sa pred Športovou halou Mier v Bardejove súťažilo v zručnosti za volantom.…