Domov Články Samospráva Zrekonštruovaná cesta k pamätníku SNP v obci Kríže

Zrekonštruovaná cesta k pamätníku SNP v obci Kríže

2 .
Komentáre vypnuté na Zrekonštruovaná cesta k pamätníku SNP v obci Kríže
1,618

Vďaka štátnej podpore vo výške takmer 45 tisíc eur sa ešte v minulom roku podarilo zrekonštruovať časť cesty k pamätníku SNP v obci Kríže. Obec patrila vo vojnovom období medzi centrá partizánskeho hnutia a táto investícia bola veľmi významná, najmä z pohľadu tohtoročného 75.-ho výročia konca II. svetovej vojny.


Keďže však zhruba 600 metrový úsek patril Lesom SR, nie obci z iniciatívy vedenia samosprávy Bardejova sa veľmi promptne podarilo vďaka ministerke pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriele Matečnej zariadiť, aby v jeseni minulého roka bol zrekonštruovaný aj tento úsek.

Celá cesta od odbočky v obci až k samotnému pamätníku tak vďaka investíciám štátu, vďaka spolupráci samosprávy a ministerstva prestala byť „tankodrómom“ a stala sa komunikáciou, hodnou začiatku tretieho tisícročia.

Možno toto by mohlo slúžiť príkladom aj pre iné obce v okrese, ktoré majú vo svojich intravilánoch pietne miesta, aby využili všetky núkajúce sa možnosti a intenzívnejšie sa začali zaujímať o dotačné granty štátu…

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Samospráva

Pozrite si tiež

Rezortný deň ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie v Bardejove

Vo štvrtok a piatok (22. – 23.2.2024) sa v Bardejove konal Rezortný deň ministerstva inves…