Dnes (15.2.2021) predpoludním opätovne formou videokonferencie zasadal Mestský krízový štáb (MsKŠ), ktorý sa zaoberal najmä analýzou výsledkov sobotňajšieho testovania na COVID-19, ktoré bolo prednostne určené pre rodičov detí materských škôl, rodičov žiakov I. stupňa základných škôl a študentov končiacich ročníkov stredných škôl.


Ako bolo skonštatované, v sobotu bolo otestovaných vyše 2700 osôb, z nich 15 bolo s výsledkom „pozitívny“.

V priebehu nedele však počet pozitívne testovaných začal narastať a situácia sa začala zhoršovať. Na základe výsledkov testovania, a po odporúčaniach Regionálneho úradu verejného zdravotníctva SR v Bardejove (RÚVZ) prijal MsKŠ rozhodnutie v tom zmysle, že od dnešného pondelka, 15. februára 2021 prechádza na dištančné vzdelávanie základná škola na Komenského ulici, karanténa bude prebiehať v dvoch triedach základnej školy na Wolkerovej ulici a v dvoch triedach základnej školy s materskou školou Pod Vinbargom, a takisto jedna trieda v základnej škole s materskou školou Pod Papierňou. Karanténa bude aj v jednej triede materskej školy na Komenského ulici č.24 a v materskej škole na Nábrežnej ulici.

Krízový štáb vyjadril poďakovanie všetkým, ktorí testovanie organizačne zabezpečovali, ako aj všetkým, ktorí sa ho zúčastnili za profesionálny a zodpovedný prístup.

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Samospráva

Pozrite si tiež

Cyklolávka na ulici Pod Lipkou

Nová cyklolávka na ulici Pod Lipkou je už krátko pred dokončením. Samospráva má pripravené…