Dnes (15.2.2021) predpoludním opätovne formou videokonferencie zasadal Mestský krízový štáb (MsKŠ), ktorý sa zaoberal najmä analýzou výsledkov sobotňajšieho testovania na COVID-19, ktoré bolo prednostne určené pre rodičov detí materských škôl, rodičov žiakov I. stupňa základných škôl a študentov končiacich ročníkov stredných škôl.


Ako bolo skonštatované, v sobotu bolo otestovaných vyše 2700 osôb, z nich 15 bolo s výsledkom „pozitívny“.

V priebehu nedele však počet pozitívne testovaných začal narastať a situácia sa začala zhoršovať. Na základe výsledkov testovania, a po odporúčaniach Regionálneho úradu verejného zdravotníctva SR v Bardejove (RÚVZ) prijal MsKŠ rozhodnutie v tom zmysle, že od dnešného pondelka, 15. februára 2021 prechádza na dištančné vzdelávanie základná škola na Komenského ulici, karanténa bude prebiehať v dvoch triedach základnej školy na Wolkerovej ulici a v dvoch triedach základnej školy s materskou školou Pod Vinbargom, a takisto jedna trieda v základnej škole s materskou školou Pod Papierňou. Karanténa bude aj v jednej triede materskej školy na Komenského ulici č.24 a v materskej škole na Nábrežnej ulici.

Krízový štáb vyjadril poďakovanie všetkým, ktorí testovanie organizačne zabezpečovali, ako aj všetkým, ktorí sa ho zúčastnili za profesionálny a zodpovedný prístup.

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Samospráva

Pozrite si tiež

Rezortný deň ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie v Bardejove

Vo štvrtok a piatok (22. – 23.2.2024) sa v Bardejove konal Rezortný deň ministerstva inves…