Fontány v Promenádnom parku utíchli

Krásne jesenné počasie prilákalo do priestorov Promenádneho parku vo štvrtok 12.10.2017 veľa Bardejovčanov. Zišli sa tam, aby sa všetci na už tradične organizovanom podujatím – Zatváranie fontán rozlúčili s letom. Na túto dôležitú úlohu uzamknúť fontány sa aj tento rok podujal dráčik Ohniváčik, spolu so svojimi kamarátmi tučniakom Bardíkom a kuriatkom Škrupinkou.  Za zvukov fanfár v podaní členov Harmonia band zo ZUŠ M. Vileca ich uzamkli nádherným čarovným kľúčom a ukončili tak tohtoročnú bardejovskú letnú turistickú sezónu. V plnej kráse sa opäť naplno rozoznejú s príchodom jarných lúčov v roku 2018.

Losovali sme víťazov hry BARDEJOVSKÍ LOVCI PERÁL

Po uzamknutí fontán sa priestory Promenádneho parku zmenili na dejisko veľkolepého ukončenia štvrtého ročníka veľkej letnej súťaže Bardejovskí lovci perál, ktorá sa už tradične konala pod záštitou primátora mesta MUDr. Borisa Hanuščaka.

Do plnenia úloh a získavania perál sa  aj vo štvrtom ročníku veľkej letnej hry zapojilo mnoho detí. Aby mohli súťažiť o šesť hlavných cien, bicykel, dva tablety, dve kolobežky a detský traktor potrebovali nazbierať aspoň desať perál. V hre však bolo aj ďalších 27 zaujímavých cien od sponzorov, medzi ktorými boli autá na diaľkové ovládanie, rodinná vstupenka do wellness v Bardejovských Kúpeľoch, gitara a ďalšie, o ktoré sa tiež oplatilo zabojovať. Hlavné ceny výhercom odovzdal primátor mesta. Ďalších 27 šťastných výhercov súťaže, ktorých mená nájdete na stránke KTC Bardejov, cenami odmenili ich kamaráti tučniak Bardík a kuriatko Škrupinka, ktorá pre lovcov počas celej hry pravidelne pripravovala súťažné úlohy. Preverila tak nielen ich šikovnosť, ale ponúkla im aj možnosť dozvedieť sa niečo nové, zaujímavé z histórie nášho nádherného a starobylého mesta Bardejova.

Škrupinka, ktorá cez leto bývala v Poľsko-slovenskom dome si veľmi obľúbila všetky deti. Počas tohtoročných prázdnin sa spolu so svojimi kamarátmi dráčikom a tučniakom  niekoľkokrát stretla na rôznych podujatiach. Aby sa do súťaže mohlo zapojiť čo najviac lovcov, navštívili ich aj deti, ktoré prázdninovali na bardejovských sídliskách a tie s nimi zažili popoludnia plné hier, súťaží a zábavy.

Aj tento rok v horúcich, no aj v upršaných letných dňoch do terénu pravidelne vyrážala tučniačia hliadka. Bardík so svojimi pomocníkmi navštevoval lovcov z blízkeho i vzdialenejšieho okolia Bardejova. Niekedy za nimi vyrážal na odvážne cesty aj do okolitých dediniek. Pri každom takomto stretnutí naokolo rozdával radosť v podobe chutných nanukov. Na Lovcov perál nezabudla ani Škrupinka a počas Bardejovského jarmoku ich všetkých pozvala do priestorov Poľsko-slovenského domu, kde pre nich pripravila zaujímavé tvorivé dielne.

Lovci perál celé leto usilovne riešili úlohy, aby vyzbierali všetky perly a pomohli tak kuriatku Škrupinke navštíviť svojich rodičov na čarovnej farme. Všetky perly boli vyzbierané, ceny výhercom odovzdané, a tak sa veľká letná súťaž v tomto roku skončila. Táto super aktivita umožnila počas letných mesiacov všetkým deťom aktívne tráviť voľný čas na území nášho krásneho kultúrneho a historického mesta. Obrovská vďaka patrí všetkým, ktorí súťaž Bardejovskí lovci perál sponzorsky podporili. Patria k nim: Mesto Bardejov, Proxis, s.r.o., Bardterm, s.r.o., Nadácia Edymax, Tesco Hypermarket Bardejov,  Bardejovská televízna spoločnosť a.s.,  Bardejovské kúpele a.s. a KTC Bardejov.

Súťaženie s deťmi Škrupinku unavilo a preto sa rozhodla, že si trochu oddýchne na čarovnej farme a tam bude hľadať svojich rodičov. Na bardejovské deti však určite nezabudne. Sľúbila im, že neodchádza navždy a určite ich v nasledujúcom ročníku veľkej letnej súťaže Lovci perál znovu príde navštíviť.

Už teraz sa všetci tešíme a hlavne, pozývame všetky deti na nasledujúci, jubilejný piaty ročník súťaže Bardejovskí lovci perál.

Mgr. Čisaríková Daniela

Kultúrne a turistické centrum Bardejov

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Kultúra

Pozrite si tiež

Môj najobľúbenejší vianočný koláčik

Piatkové popoludnie patrilo akcii Okresnej organizácii Únie žien Slovenska v Bardejove, kt…