Rekonštrukciou výrobnej haly v hnedom priemyselnom parku, v areáli bývalého JAS-u, vytvorila samospráva Mesta Bardejov podmienky na vznik nových i udržateľnosť jestvujúcich pracovných miest v podmienkach nášho mesta. V súčasnom období tu pracuje 450 zamestnancov.


K zlepšeniu pracovných podmienok vo vynovených výrobných priestoroch prispeje i nová klimatizácia, ktorej základné komponenty boli dnes osadené na strechu výrobnej haly. Ide o dve 1,5 tonové zariadenia, ktoré boli inštalované pomocou 75 tonového žeriavu.

„V dôsledku najmä vysokých letných teplôt, ktoré sú už každoročnou realitou, sme zaznamenali prípady, kedy museli sanitky rýchlej zdravotnej pomoci chodiť k dehydratovaným zamestnancom, hlavne k ženám. Aj preto som na ostatnom výjazdovom zasadnutí vlády Slovenskej republiky v Bardejove požiadal o mimoriadnu podporu , ktorá prispeje k ďalšiemu zlepšeniu kvality pracovného prostredia i ochrane zdravia zamestnancov jednotlivých prevádzok“, uviedol na margo dnešného osadzovania klimatizačných zariadení primátor mesta Boris Hanuščak.

Vláda Slovenskej republiky na svojom aprílovom výjazdovom zasadnutí v Bardejove, v rámci plnenia Akčného plánu rozvoja okresu Bardejov, vyčlenila sumu 120.000 eur ako príspevok na modernizáciu prístupovej komunikácie i vybudovanie predmetnej klimatizácie.

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Samospráva

Pozrite si tiež

Rezortný deň ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie v Bardejove

Vo štvrtok a piatok (22. – 23.2.2024) sa v Bardejove konal Rezortný deň ministerstva inves…