Už v utorok 1.5.2018 odohrajú futbalistky Partizána Bardejov finálový zápas Slovenského pohára, v ktorom si do tretice sily zmerajú s družstvom Slovana Bratislava. Predchádzajúce dva finálové zápasy lepšie zvládli Bardejovčanky, zvíťaziť budú chcieť aj tretíkrát v rade. Futbalistky z hlavného mesta však v tomto finálovom stretnutí budú miernym favoritom.


Zápas v Jaslovských Bohuniciach štartuje o 13.45 hod. Partizánky sa na súpera poctivo pripravovali v domácich podmienkach. Práve so Slovanom patria medzi dva momentálne najlepšie celky na Slovensku a okrem finálového pohárového zápasu medzi sebou bojujú aj o majstrovský titul. Ten v uplynulej sezóne vyhrali dievčatá z Horného Šariša.

„Našim jasným cieľom je výhra. Tešíme sa na zápas, budeme hrať svoju hru. Tešíme sa aj na fanúšikov, bude skvelá atmosféra, chceme vyhrať,“ uviedla stopérka Bardejova Tamara Gmitterová.

„Do zápasu ideme s cieľom vyhrať. Tento týždeň sme mali dobrú náladu, tešíme sa, že príde veľa divákov a že nás podporia. Veríme, že po zápase budeme oslavovať,“ prezradila opora bardejovského tímu Maja Dimitrijević.

Tréner Bardejova Ľubomír Čekan to vidí takto: „I keď je to finálový zápas, my to berieme z pohľadu toho, že je to jeden z ďalších futbalových stretnutí. Príprava prebiehala tak, ako pred každým majstrovským zápasom. Chceme ukázať svoju hru, baviť divákov. V tomto zápase bude rozhodovať nielen fyzická, ale aj psychická stránka. Vždy sú to vyrovnané zápasy, väčšinou rozhodujú individuality alebo to, ku komu sa prikloní šťastie.“

Do Jaslovských Bohuníc sa chystá aj mnoho fanúšikov Partizána z celého Slovenska. „Verím, že bude búrlivá atmosféra. Možno to nebude až taký krásny futbal, pretože sa bude hrať na výsledok a každý bude chcieť zvíťaziť. Chceme však ukázať svoju hru, chceme, aby dievčatá mali zo zápasu dobrý pocit a s futbalom sa zabavili.“

Slovan bude v dueli miernym favoritom, čo vie aj Ľ. Čekan. „Počas posledného týždňa sme mali určité zdravotné problémy, neboli sme pokope, máme úzky káder a ženy odohrali veľa zápasov za posledné týždne. Slovan mohol v predchádzajúcich zápasoch prestriedať, pošetriť sily, Slovan však potrebuje vyhrať,“ dodal kouč Bardejova.

Videopozvánka na finálový zápas tu: ibardejov.sk/videopozvanka-na-finalovy-zapas-slovenskeho-pohara-1-5-2018/

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Šport

Pozrite si tiež

ÚSPEŠNÁ PREMIÉRA šachového klubu v priestoroch Poľsko-slovenského domu

V nedeľu 15.10.2003 šachový klub ŠK BLS Bardejov absolvoval premiéru v 3.lige družstiev. V…