Domov Články Samospráva Vianočný príhovor primátora mesta

Vianočný príhovor primátora mesta

7 .
Komentáre vypnuté na Vianočný príhovor primátora mesta
803

Vážení spoluobčania, milí Bardejovčania,

spoločne sme vstúpili do azda najkrajšieho obdobia kalendárneho roka. Obdobia vianočných sviatkov, ktoré sú časom radosti, vzájomného obdarovania, ale aj symbolom pokoja, vnútorného rozjímania i zamyslenia sa nad skutočnými hodnotami ľudskej existencie. Je to čas na stretávanie sa rodín, priateľov a známych, na ktoré počas bežného roka nemáme dostatok času, ani príležitostí. Ulice nášho mesta zažiaria pestrou hrou farieb, vianočný stromček v našich domácnostiach dotvára atmosféru výnimočných a jedinečných sviatkov, na ktoré sa teší každý z nás. Okolo nás znejú koledy, všade cítiť vôňu ihličia i vianočného pečiva. Vianoce sú všade okolo nás, ale predovšetkým v nás, hovoria o nás i za nás. Prichádzajú ticho a nenápadne.

Betlehemské svetlo prináša novú nádej do našich sŕdc, medziľudských vzťahov i domovov. Nádej, ktorú dnes potrebujeme viac ako inokedy. Zažívame najťažšie obdobie za posledné desaťročia a preto také budú aj naše Vianoce. Nebudeme si môcť dopriať a vychutnať všetko, na čo sme boli po ostatné roky zvyknutí. Ale to nič nemení na podstate, symboloch a hodnotách sviatkov, ktoré zostanú najkrajšími aj v tomto roku. Vianoce budú také krásne, ako si ich dokážeme sami urobiť. Pevne verím, že ešte viac posilnia rodinné putá, keďže nie so všetkými najbližšími budeme môcť zasadnúť k štedrovečernému stolu. Budeme si navzájom omnoho vzácnejší, a o to viac sa budeme tešiť na spoločné stretnutia bez obmedzení. To si však bude vyžadovať ešte viac solidarity, spolupatričnosti, zodpovednosti navzájom medzi nami všetkými, rešpektovanie stanovených pravidiel, aby sme neohrozovali seba, ani ostatných a už čoskoro mohli vrátiť život do bežných koľají. Aj v tom je posolstvo, jedinečnosť tohtoročných Vianoc.

Spomeňme si v tejto výnimočnej chvíli aj na tých, ktorým osud nedoprial tráviť vzácne vianočné chvíle medzi svojimi najbližšími, na tých, ktorí sú pripútaní k nemocničným lôžkam, sú odkázaní na pomoc sociálnych zariadení, ale aj na tých, ktorých práca je nevyhnutná pre zabezpečenie pokoja a spokojnosti nás ostatných.

Vianoce sú obdobím lásky, šťastia, radosti, ale aj pokory a poďakovania. Kedy, ak nie teraz, v mimoriadne zložitej situácii, je namieste opätovne sa poďakovať všetkým, ktorí sú v prvej línii v boji s celosvetovou pandémiou. Ďakujem lekárom, zdravotným sestrám, ošetrovateľom a opatrovateľkám v domovoch sociálnych služieb, hygienikom a epidemiológom, ľuďom z Úradov verejného zdravotníctva a zdravotníkom všeobecne – všetkým ozbrojeným a záchranným zložkám, učiteľom, žiakom a rodičom, ale aj vám všetkým, ktorí statočne zvládate boj s koronavírusom.

Vážení spoluobčania,

zaželajme si spolu jeden spoločný darček – aby sme čoskoro boj s epidémiou zvládli a už nikdy nezažívali takéto Vianoce.

Prajem vám všetkým pokojné a radostné prežitie vianočných sviatkov, bohatosť zážitkov a pokoj v duši, nech vo vašich srdciach zavládnu pokoj, radosť a láska !

Prajem vám veľa zdravia, veľa vnútornej sily, životnej iskry, lásky a potešenia z najbližších – prajem vám krásne a pokojné Vianoce !

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Samospráva

Pozrite si tiež

Rezortný deň ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie v Bardejove

Vo štvrtok a piatok (22. – 23.2.2024) sa v Bardejove konal Rezortný deň ministerstva inves…