Ešte v októbri tohto roku vyhlásilo Kultúrno-turistické centrum v Bardejove prvý ročník zaujímavej predvianočnej súťaže pod názvom VIANOCE UKRYTÉ V MOJOM BETLEHEME. Do súťaže sa mohli zapojiť deti MŠ, žiaci ZŠ, ale aj dospelí a seniori, ktorí radi vymýšľajú a tvoria. Každý z nich si mohol vytvoriť betlehem, ktorým by chcel vytvoriť nádhernú atmosféru Vianoc podľa jeho vlastných predstáv. Veľmi milo nás prekvapil veľký záujem o túto súťaž o čom svedčí aj to, že vo všetkých kategóriách nám bolo spolu doručených 166 plošných a priestorových súťažných prác. Bolo ich teda poriadne veľa a porota v zložení Marta Augustínska, Mgr. Ján Šoltés a Ing. Marcel Tribus mala naozaj ťažké hodnotenie, lebo všetky betlehemy sú nádherné, sú vytvorené z rôznych materiálov a každý z nich je jedinečný. Po dlhom a veru aj náročnom hodnotení porota udelila 24 cien. Všetkým výhercom srdečne blahoželáme. Naša veľká vďaka patrí mestu Bardejov, ktoré nám do súťaže venovalo zaujímavé ceny a tak sme mohli oceniť viac výhercov ako sme plánovali.

Keďže nám súčasná epidemiologická situácia neumožnila vyhodnotiť našu výstavu aj za prítomnosti verejnosti, vyhodnotenie a vyhlásenie výhercov súťaže sa uskutočnilo ONLINE vo štvrtok 25.11.2021 prostredníctvom BTV a na FB Kultúrne a turistické centrum Bardejov. Vyhodnotenie bolo zároveň spojené aj s vernisážou výstavy, kde sa svojím spevom a hudbou postaral o príjemnú vianočnú atmosféru Kristián Jančošek. Veríme, že súčasná epidemiologická situácia sa čím skôr zlepší a budeme Vás môcť opäť privítať v našej galérii na tejto nádhernej výstave, ktorá u nás potrvá až do 22.12.2021.

Už teraz si ju však môžete pozrieť vo fotogalérii a na videu, ktoré nájdete na našej FB stránke Kultúrne a turistické centrum Bardejov, web stránke I Bardejov a youtube KTC BARDEJOV.

https://www.facebook.com/ktcbardejov

https://ibardejov.sk/vystava-vianoce-ukryte-v-mojom-betleheme/

 

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Kultúra

Pozrite si tiež

Môj najobľúbenejší vianočný koláčik

Piatkové popoludnie patrilo akcii Okresnej organizácii Únie žien Slovenska v Bardejove, kt…