V prvej písomnej zmienke o Bardejove v Ipatijevskom letopise z roku 1241, ktorej 777. výročie si naše mesto v tomto roku pripomína sa spomína aj mesto Sandomierz. Ako sa v tejto listine píše, smeroval k nám haličské knieža Daniel, ktorý sa cestou do Bardejova v Sandomierzi zastavil. A práve v Sandomierzi sa po 777 rokoch prezentoval Bardejov výstavou „Bardejov – Svetové dedičstvo Unesco“, ktorej vernisáž sa uskutočnila v piatok 13.7.2018.


Vernisáže sa zúčastnili všetci traja autori výstavy: Dr.Marek Zalewski, Dr.František Guttek a Ing. Marcel Tribus , ktorí ju na Sandomierskom zámku otvorili spolu s riaditeľom múzea Dr.Kacperom Plazom za prítomnosti generálneho konzula Slovenskej republiky v Poľsku – Milana Škorupu . Výstava o Bardejove koluje po Poľsku už tretí rok a Sandomierz je jej 21. zastávkou. Toto malebné historické mesto navštívi počas letnej sezóny množstvo turistov z celého sveta, a dúfame, že sa nadchnú aj Bardejovom.

Výstava je doplená o kompletnú ponuku propagačných materiálov z dielne OOCR Šariš Bardejov, vďaka ktorej podpore sa podarilo výstavu zrealizovať. Na zámku bude výstava prezentovaná do konca augusta.

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Zaujímavosti

Pozrite si tiež

Objavte Bardejov s priateľmi a rodinou

Zážitkový víkend s osobnosťami Bardejova, dotykom s umením a gastro pochúťkami. Objavte Ba…