V prvej písomnej zmienke o Bardejove v Ipatijevskom letopise z roku 1241, ktorej 777. výročie si naše mesto v tomto roku pripomína sa spomína aj mesto Sandomierz. Ako sa v tejto listine píše, smeroval k nám haličské knieža Daniel, ktorý sa cestou do Bardejova v Sandomierzi zastavil. A práve v Sandomierzi sa po 777 rokoch prezentoval Bardejov výstavou „Bardejov – Svetové dedičstvo Unesco“, ktorej vernisáž sa uskutočnila v piatok 13.7.2018.


Vernisáže sa zúčastnili všetci traja autori výstavy: Dr.Marek Zalewski, Dr.František Guttek a Ing. Marcel Tribus , ktorí ju na Sandomierskom zámku otvorili spolu s riaditeľom múzea Dr.Kacperom Plazom za prítomnosti generálneho konzula Slovenskej republiky v Poľsku – Milana Škorupu . Výstava o Bardejove koluje po Poľsku už tretí rok a Sandomierz je jej 21. zastávkou. Toto malebné historické mesto navštívi počas letnej sezóny množstvo turistov z celého sveta, a dúfame, že sa nadchnú aj Bardejovom.

Výstava je doplená o kompletnú ponuku propagačných materiálov z dielne OOCR Šariš Bardejov, vďaka ktorej podpore sa podarilo výstavu zrealizovať. Na zámku bude výstava prezentovaná do konca augusta.

Načítať ďalšie súvisiace články
  • Leto na sídlisku 2

    Páčilo sa Vám júlové podujatie Leto na sídlisku? Ani v auguste nebude chýbať tradičné práz…
  • LETO NA SÍDLISKU

    Milé deti, máte chuť si zasúťažiť, zahrať sa a zabaviť? Všetkých Vás pozývame na tradičné …
  • Cestovateľský večer na Havaji

    V utorok podvečer sme sa nechali vniesť do exotickej krajiny, obklopenej Tichým oceánom a …
Načítať viac informácií Zaujímavosti

Pozrite si tiež

Leto na sídlisku 2

Páčilo sa Vám júlové podujatie Leto na sídlisku? Ani v auguste nebude chýbať tradičné práz…