V prvej písomnej zmienke o Bardejove v Ipatijevskom letopise z roku 1241, ktorej 777. výročie si naše mesto v tomto roku pripomína sa spomína aj mesto Sandomierz. Ako sa v tejto listine píše, smeroval k nám haličské knieža Daniel, ktorý sa cestou do Bardejova v Sandomierzi zastavil. A práve v Sandomierzi sa po 777 rokoch prezentoval Bardejov výstavou „Bardejov – Svetové dedičstvo Unesco“, ktorej vernisáž sa uskutočnila v piatok 13.7.2018.


Vernisáže sa zúčastnili všetci traja autori výstavy: Dr.Marek Zalewski, Dr.František Guttek a Ing. Marcel Tribus , ktorí ju na Sandomierskom zámku otvorili spolu s riaditeľom múzea Dr.Kacperom Plazom za prítomnosti generálneho konzula Slovenskej republiky v Poľsku – Milana Škorupu . Výstava o Bardejove koluje po Poľsku už tretí rok a Sandomierz je jej 21. zastávkou. Toto malebné historické mesto navštívi počas letnej sezóny množstvo turistov z celého sveta, a dúfame, že sa nadchnú aj Bardejovom.

Výstava je doplená o kompletnú ponuku propagačných materiálov z dielne OOCR Šariš Bardejov, vďaka ktorej podpore sa podarilo výstavu zrealizovať. Na zámku bude výstava prezentovaná do konca augusta.

Načítať ďalšie súvisiace články
  • Expedičná kamera

    V piatok 19.04.2024 sme odštartovali ďalší ročník plný adrenalínu, dobrodružstva a zábavy …
  • Objavte Bardejov s priateľmi a rodinou

    Zážitkový víkend s osobnosťami Bardejova, dotykom s umením a gastro pochúťkami. Objavte Ba…
  • Karneval na ľade

    Fašiangy sa už tradične spájajú s obdobím plesov, zábav a neodmysliteľne k ním patria aj k…
Načítať viac informácií Zaujímavosti

Pozrite si tiež

Expedičná kamera

V piatok 19.04.2024 sme odštartovali ďalší ročník plný adrenalínu, dobrodružstva a zábavy …