27.4.2019 Kynologický klub Apanta rei v spolupráci s Kynologickým klubom Bardejov spoločne zorganizovali BVK kvalifikáciu. Súťaž sa uskutočnila v krásnom parku, ktorý vďaka stromom a rovinatému členeniu poskytol ideálnu klímu a miesto pre beh a niektoré disciplíny. Hneď susediace ihrisko s pekným altánkom bolo zase epicentrom všetkých ostatných disciplín.


Zaprezentovaných 23 pretekárov po oficiálnom tréningu postupne vybiehalo na trať, aby svojou rýchlosťou, vytrvalosťou ale aj presnosťou uhrali čo najviac bodov.
Na výkony dohliadal rozhodca Ján Sudimák a niekoľko dalších pomocných rozhodcov na streľbe, granáte a tunely. Obrany boli zasa v réžii figuranta Petra Krišku.

Na súťaži malo zastupúpenie niekoľko klubov. Skvelá atmosféra a tímové povzbudzovanie sa nieslo po celý deň. To, koľko bodov získali pretekári si môžte pozrieť na výsledkovej tabuli.

Postupujúcimi na M-SR:
Žiaci:
Juraj Virgala a Adder Adakta
Boris Desák a Fibi
Gabriel Poľanský a Dumbo

Žiačky:
Jarka Virgalová a Torka Sadeckie Gory
Hana Harbaľová a Eddy
Lillien Platzek a Lea

Dorastenky:
Michaela Kozláková a Majky
Viktória Horosová a Sofi
Marianna Marušinová a Aira

Ženy do 40 rokov:
Katarína Goldirová a Nika
Slávka Vošková a Fany
Karin Kurtišová a Lara

Muži nad 40 rokov:
Imrich Varga a Noira Katargo
Maroš Poruban a Nesi
Pavol Schlosserik a Zoja

Stupne víťazov, výsledkovú listinu, ako aj akčné fotky z akcie nájdete v albume.

Čo dodať na záver.
Súťaž sa uskutočnila vďaka podpore ZŠK SR, krásnym cenám a užitočným veciam od SUPER ZOO – žiaden pretekár neodišiel naprázdno, fy BEWI DOG a organizačnému tímu v zložení rodiny Biľovej, fotografovi Jankovi Ontekovi, Štefanovi Korbovi, Ondrejovi Lazorovi, Petrovi Kriškovi, Martinovi Chovancovi-šikovný guľašmajster, Amálke Loyovej, Slávke Voškovej, Sime Novákovej. To sú všetci tí, ktorí sa snažil vytvoriť čo najideálnejšie podmienky pre zdárny priebeh súťaže. Patrí im veľké ĎAKUJEM.

Ďalsie veľké poďakovanie patrí v neposlednom rade starostovi obce Mokroluh, pánovi Mariánovi Beňovi, ktorý nám umožnil zorganizovať súťaž v krásnom prostredí obecného parku a zároveň nám poskytol materiálne zabezpečenie potrebné pre súťaž.

Vďaka tomuto zloženiu mali všetci pretekári vytvorené skvelé podmienky pre získanie čo najlepšieho času a bodov v každej disciplíne.

A ešte jedno veľké poďakovanie patrí rodičom a všetkým rodinným príslušníkom, ktorí svojim deťom a partnerom vytvárajú doma podmienky nato, aby sa mohli venovať príprave. BVK je vlastne o behu na dlhšiu vzdialenosť. O blahodárnych účinkoch behu v prírode sa viac-menej nie je nutné veľa rozpisovať. Ďalej je o zručnosti a presnosti pri streľbe a hode granátom. Zároveň však spája v sebe aj prepracovanosť v niektorých cvikoch týkajúce sa výcviku psa – prekonanie kladiny, skok cez prekážku, trvalé odloženie psa, aport, hladké zadržanie páchateľa na obrane. Je to skvelá platforma pre vstup začiatočníkov do sveta kynológie a výcviku.

Zdroj: Kynologický klub Apanta rei Bardejov

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Šport

Pozrite si tiež

ÚSPEŠNÁ PREMIÉRA šachového klubu v priestoroch Poľsko-slovenského domu

V nedeľu 15.10.2003 šachový klub ŠK BLS Bardejov absolvoval premiéru v 3.lige družstiev. V…