Už tradične sa naša delegácia každý rok 17.mája zúčastňuje stretnutia so všetkými mládežníckymi parlamentmi co Varšave, čo pre nás vytvára široké portfólio na spoluprácu počas celého roka. No pred pár dňami nám prišla celkom iná pozvánka od poľských kolegov a niesla celkom jasnú správu: STRETNUTIE S PREMIÉROM PL, 23.máj, Kancelária premiéra, ohlásenie vzniku novej organizácie.


Aj napriek napriek veľkej vzdialenosti a organizačným problémom sa nám podarilo za mnej ako 48 hodín zorganizovať celú delegáciu so všetkým, čo k tomu patrí, teda znovu sme potvrdili naše partnerstvo s poľskou stranou. Celé stretnutie bolo venované ďalšiemu zväčšovaniu kompetencií mladých vo vzťahu k vláde.

Pár minút pred začiatkom konferencie sme sa dozvedeli, že rovnako ako Slovensko, tak aj Poľsko trápia povodne a po sérií tornád sa očakáva ďalšia prívalová vlna na Krakov. Na zasiahnutých miestach je priamo poľský premiér, ktorý na poslednú chvíľu celý deň mení svoj program, a tak sa špekuluje, že možno nestihne prísť na naše stretnutie. Správu vzápätí naši hostitelia znegovali.

V závere oficiálnej časti prichádza definitívne oznámenie, že pán premiér Mateusz Morawieci nedorazí. Samozrejme, aj napriek všetkým komplikáciám sme sa porozprávali s pánom podpredsedom vlády a ministrom kultúry profesorom Piotrem Glińskim. Pánovi vice-premiérovi sme odovzdali knihu o Bardejove, ale taktiež sme ho poprosili o odovzdanie daru pre pána premiéra. Našu účasť sme hneď využili na prípravu ďalších projektov.

Veríme, že náš jednodňový pobyt vo Varšave čoskoro prinesie výsledky. Viac informácií Vám prinesieme už utorok(28.máj) na našom instagrame @mladybardejov a stredu na našom facebooku!

Ďakujeme Mestu Bardejov a Rada DiM RP.
Foto: Patrik Kokinda

Zdroj: Mladý Bardejov – Mestský mládežnícky parlament

 

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Zo života škôl

Pozrite si tiež

Chrípkového ochorenia žiakov a zamestnancov ZŠ a MŠ

Oznam: z dôvodu chrípkového ochorenia žiakov a zamestnancov budú v meste Bardejov zatvoren…