Keďže si uvedomujeme výnimočnú situáciu súvisiacu so šírením koronavírusu, rozhodli sme sa pomôcť našim najviac ohrozeným občanom, našim seniorom. Utvorili sme si vlastný krízový štáb a tam sa zrodila akcia „Rúško“.


Riaditeľka spoločnosti Bardterm Ing. Mária Vaňková, ktorá je členkou Únie žien v Bardejove, zabezpečila materiál a krajčírky – Eriku Kramárovú a Silviu Arendáčovú, riaditeľka Centra sociálnych služieb Ing. Anna Gὄblová, ktorá je aj predsedníčkou ZO č.2 Únie žien ,zabezpečila tiež šitie a zapojila do tejto činnosti svojich klientov v rámci ergoterapie, predsedníčka Okresnej organizácie ÚŽS v Bardejove Mgr. Eva Kučová zabezpečila tiež materiál a členka únie Milka Moravcová nám šila rúška.

Každý deň po pracovnej dobe sa stretávame , my tri, ,balíme a delíme rúška do poštových schránok. K našej činnosti sa pripojili Ing. Artem Fecko, predseda Okresnej organizácie SZPB s manželkou, ktorí nám poskytli materiál a majsterky odborného výcviku zo Spojenej školy na Štefánikovej ulici nám ich šijú. Pomohol nám aj poslanec MsZ Stanislav Soroka, ktorý nám daroval 200 rúšok a 200 rúšok pre CSS, poslankyňa Mgr. Veronika Marková nám pomohla baliť rúška. Včera aj dnes sme dali do poštových schránok 164 rúšok, ktoré nám okrem pani Kačmarovej , pracovníčky Bardtermu, pomohol distribuovať aj riaditeľ Kultúrno – turistického centra v Bardejove Ing. Marcel Tribus. Dnes sme rozdali rúška aj občanom ZŤP, doteraz 607 kusov a pokračujeme.

Chceme sa poďakovať všetkým, ktorí aj napriek nebezpečnému ohrozeniu zdravia, nám pomáhajú v našej dobrovoľníckej činnosti .
Veríme, že spoločne svojou disciplinovanosťou a zodpovedným správaním premôžeme smrtiacu pliagu, aby sme neprišli o svojich blízkych.

Mgr. Eva Kučová

Načítať ďalšie súvisiace články
  • Expedičná kamera

    V piatok 19.04.2024 sme odštartovali ďalší ročník plný adrenalínu, dobrodružstva a zábavy …
  • Objavte Bardejov s priateľmi a rodinou

    Zážitkový víkend s osobnosťami Bardejova, dotykom s umením a gastro pochúťkami. Objavte Ba…
  • Karneval na ľade

    Fašiangy sa už tradične spájajú s obdobím plesov, zábav a neodmysliteľne k ním patria aj k…
Načítať viac informácií Zaujímavosti

Pozrite si tiež

Expedičná kamera

V piatok 19.04.2024 sme odštartovali ďalší ročník plný adrenalínu, dobrodružstva a zábavy …