V druhej polovici minulého roka sme prevzali do správy objekt Školskej bašty. Dlhé roky bol objekt využívaný len ako sklad a predtým ako depozitár Šarišského múzea. 


Obľúbili si ju holuby, ktoré ju masívne osídlili a tak jednou z prvých vecí, ktorú sme museli urobiť okrem vypratania množstva neporiadku bola dôkladná dezinfekcia, deratizácia a vypratanie nahromadeného trusu špecializovanou firmou. Utesnili sme aj niekoľko dier v streche. Vlastnoručne sme potom mohli pristúpiť k upratovaniu priestorov od nánosov prachu a špiny. Všetci naši zamestnanci aj brigádnici priložili ruku k dielu, za čo im patrí veľká vďaka. Z vlastných rozpočtových prostriedkov, ktoré sme ušporili na prevádzke sme dali vypracovať projekt elektrickej prípojky a s tým súvisiaci archeologický výskum v jej trase.

V nasledujúcich týždňoch by sa mali práce realizovať a následne by sme mali mať vo vnútri aj trvalé zavedenú elektrinu. Medzitým pracujeme na čistení stien, okien ako aj inštalácii zábran proti holubom. Svojpomocne realizujeme aj vápenný náter stien. Vďaka schválenému projektu z Prešovského samosprávneho kraja vo výške 4000 € by sme chceli do konca roka otvoriť v Bašte expozíciu historických fotografií, aby návštevníci mohli pozrieť ako sa Bardejov v posledných desiatkach rokov zmenil. Máme pripravené aj zaujímavosti pre najmenších návštevníkov.

Veríme, že sa nám náš plán podarí zrealizovať a koncom roka vás budeme môcť privítať v tejto novej expozícii KTC. Dúfame, že sa stretne s rovnakou veľkým záujmom ako naša Dračica pivnica.

Načítať ďalšie súvisiace články
  • Expedičná kamera

    V piatok 19.04.2024 sme odštartovali ďalší ročník plný adrenalínu, dobrodružstva a zábavy …
  • Objavte Bardejov s priateľmi a rodinou

    Zážitkový víkend s osobnosťami Bardejova, dotykom s umením a gastro pochúťkami. Objavte Ba…
  • Karneval na ľade

    Fašiangy sa už tradične spájajú s obdobím plesov, zábav a neodmysliteľne k ním patria aj k…
Načítať viac informácií Zaujímavosti

Pozrite si tiež

Expedičná kamera

V piatok 19.04.2024 sme odštartovali ďalší ročník plný adrenalínu, dobrodružstva a zábavy …