Aj keď dlhodobá pandemická situácia spôsobila výrazné obmedzenie organizovania kultúrno-spoločenských podujatí, pripravilo Mesto Bardejov na záver letných prázdnin sériu troch koncertov, ktoré oslovili rôznorodú skupinu poslucháčov.


Najskôr to bol blues-rockový piatkový večer v podaní skupiny B.P.M. v komornom prostredí „Horného hradu“ na Rhodyho ulici s príjemným posedením a veľmi špecifickou, jedinečnou atmosférou, „v ktorých tradícii chceme aj do budúcnosti pokračovať.

Zrušený koncert Montany band s hosťami, ktorý sa kvôli nepriazni počasia minulú nedeľu neuskutočnil sa podľa vývoja počasia a najmä v závislosti od avizovaných epidemiologických opatrení ešte pokúsime zorganizovať“, uviedol vedúci odboru kultúry a školstva René Semanišin.

Kultúrny „predĺžený“ víkend potom pokračoval jedinečným vystúpením fenomenálneho klavírneho virtuóza Jozefa Hollého, ktorý sa v priestoroch synagógy stretol s mimoriadnou odozvou. Príjemným osviežením počas horúcej nedele bolo podvečerné vystúpenie dychovej hudby Nováčanka z Košíc v Promenádnom parku.

Foto: Oddelenie Kultúry Bardejov a Kancelária primátora mesta Bardejov – MUDr.Borisa Hanuščaka

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Kultúra

Pozrite si tiež

Môj najobľúbenejší vianočný koláčik

Piatkové popoludnie patrilo akcii Okresnej organizácii Únie žien Slovenska v Bardejove, kt…