Domov Články Samospráva Samospráva Bardejova je pripravená na víkendové testovanie na COVID-19

Samospráva Bardejova je pripravená na víkendové testovanie na COVID-19

4 .
Komentáre vypnuté na Samospráva Bardejova je pripravená na víkendové testovanie na COVID-19
707

Testovať sa v Bardejove bude v sobotu a nedeľu (23.-24.1.2021) od 07.00 hod. do 19.30 hod. s dvomi krátkymi hygienickými a jednou dlhšou obedňajšou prestávkou (13.00 – 14.00 hod.).


V záujme bezproblémového zvládnutia dvojdňového procesu testovania na COVID-19 bolo v Bardejove zriadených dovedna 20 odberných miest (OM) na 13-tich odberných stanovištiach. Tie – až na malé výnimky – kopírujú rozmiestnenie, ktoré bolo aplikované pri jesennom celoplošnom testovaní. Novinkou oproti minulosti je možnosť online rezervácie odberu na konkrétny dátum a čas: táto možnosť sa týka ôsmich odberných miest. Takto nastavená rezervácia by mala zamedziť, resp. znížiť na minimálnu úroveň čakanie v radoch, a tým aj vytvorenie istého komfortu pre obyvateľov mesta.

Odozvy na zavedenie tejto novinky sú vyslovene pozitívne, o čom svedčí aj fakt, že k včerajšiemu dňu (štvrtok, 21.1. k 15.00 hod.) sa zaregistrovalo viac ako 3,5 tisíc obyvateľov. Pre tých, ktorí z rôznych dôvodov nevyužijú možnosť rezervácie bude slúžiť aplikácia odbernemiesta.sk, na ktorej budú priebežne aktualizované údaje o množstve čakajúcich na odber na jednotlivých odberných miestach. Tento portál samospráva využila aj pri ostatnom, jesennom testovaní a tento spôsob informovania sa osvedčil.

Vzhľadom na krátkosť času na prípravu testovania, ako aj so zreteľom na snahu samosprávy o maximálny komfort obyvateľov nášho mesta pri samotnom procese testovania, a so zreteľom na enormnú snahu eliminácie všetkých prípadných nepriaznivých dopadov vás chceme poprosiť o pochopenie a zhovievavosť, najmä v prípade online rezervovania. Chceme  však ubezpečiť, že celý proces budeme bedlivo monitorovať a prípadné korektúry operatívne implementovať do praxe – zároveň budeme o všetkých zmenách aktuálne informovať.

Chceme taktiež požiadať všetkých, ktorí sa rozhodnú ísť sa cez víkend otestovať na COVID-19, aby boli zodpovední voči sebe i ostatným, aby dodržiavali prijaté opatrenia a obmedzenia a aby boli tolerantní: iba takto sa budeme môcť zaradiť medzi tie mestá, v ktorých bude testovanie bezproblémové.

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Samospráva

Pozrite si tiež

Rezortný deň ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie v Bardejove

Vo štvrtok a piatok (22. – 23.2.2024) sa v Bardejove konal Rezortný deň ministerstva inves…