Milého a nie každodenného hosťa dnes dopoludnia privítal na mestskom úrade primátor Boris Hanuščak: jeho spolubesedníkom bol Mons. Pavol Marton, dekan – farár rímskokatolíckej farnosti sv. Egídia v Bardejove.


Dôvod návštevy bol jediný: mons. dekan sa prišiel rozlúčiť, pretože dnešným dňom v Bardejove jeho misia končí…V Bardejove strávil 16 rokov: ako sám povedal, boli to rušné, ale pekné roky a počas nich sa podarilo jemu i farnosti urobiť mnoho dobrých vecí. Počas neformálneho rozhovoru ocenil korektnú spoluprácu so samosprávou, i osobne s primátorom a poznamenal, že nie každé mesto má to šťastie, že má vo svojom vedení chápavého a načúvajúceho človeka.

Primátor Boris Hanuščak vysoko vyzdvihol prínos pána dekana k rozvoju ekumenizmu v našom meste, ocenil mimoriadne korektnú a obojstranne akceptovateľnú spoluprácu počas celých šestnástich rokov pôsobenia pána dekana na tomto poste. Mons. Pavol Marton odchádza na „pomyselný“ odpočinok do Veľkého Šariša: pomyselný v úvodzovkách preto, lebo poznajúc jeho činorodosť a zápal pre dobrú vec iba ťažko možno predpokladať, že si bude nečinne užívať dôchodok.

A do svojho nového domova si odnáša i dar: obraz námestia Bardejova od nášho renomovaného maliara. Dúfajme, že pohľad naň v pánovi dekanovi bude evokovať iba tie najkrajšie a najmilšie spomienky…

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Samospráva

Pozrite si tiež

Rezortný deň ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie v Bardejove

Vo štvrtok a piatok (22. – 23.2.2024) sa v Bardejove konal Rezortný deň ministerstva inves…