Naša výstava “ Bardejov – Svetové dedičstvo UNESCO“ putuje po Poľsku už tretí rok. Počas svojej púte navštívila doteraz 16 miest a videlo ju vyše 25 tisíc návštevníkov. Posledným mestom, ktoré navštívila v roku 2017 bolo mesto PLOCK. Výstavu tam otvorili koncom novembra a návštevníci Mazowieckého múzea ju mali možnosť obdivovať do konca roka. Spoluautor výstavy Dr. Marek Zalewski navyše pripravil aj prezentáciu Slovenska a Bardejove vo forme prednášky.
Po novom roku sa výstava presunula do historického Mesta Lowicz, kde ju slávnostne otvorili 9.1.2018. Spolu s domácimi predstaviteľmi Lowiczkého múzea a samosprávy ju otvárali riaditeľ Slovenského inštitútu vo Varšave – Dr.Milan Novotný, riaditeľ SACR vo Varšave – Ján Bošnovič spolu so spoluautorom s Dr.Marekom Zalewským. Výstava sa stretla s veľkým záujmom a hneď o necelé dva týždne neskôr navštívil Bardejov viceprimátor Lowicza – Boguslaw Bonczak, ktorý sa zúčastnil aj podujatí pri príležitosti 73.výročia oslobodenia Bardejova. Spolu so spoluautorom výstavy – riaditeľom KTC Bardejov – Ing.Marcelom Tribusom, ktorý ho osobne našim mestom posprevádzal naplánovali ďalšie spoločné aktivity. V budúcnosti určite môžeme očakávať zvýšený počet turistov z tejto časti Poľska, kde sa výstava prezentovala.

PS: Okrem toho, že výstava v roku 2017 navštívila 7 poľských miest, tak jej čínska dvojička navštivila Peking a Zhongje v Číne:-)

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Kultúra

Pozrite si tiež

Môj najobľúbenejší vianočný koláčik

Piatkové popoludnie patrilo akcii Okresnej organizácii Únie žien Slovenska v Bardejove, kt…