Minulý týždeň sme v Poľsko-slovenskom dome v rámci aktuálneho Prešovského filmového festivalu premietali zaujímavé filmy pre základné a stredné školy.

POCITY FILM svojím formátom a charakterom predstavuje jediné podujatie svojho druhu v meste Prešov a jeho okolí. Festival prináša špecifickú dramaturgiu s dôrazom na umelecký potenciál filmových diel zo slovenskej a európskej audiovizuálnej oblasti a je funkčnou alternatívou a výnimočným doplnkom k bežnej ponuke multiplexových kín. Festivalovú skladbu tvoria dlhometrážne hrané a dokumentárne filmy, ktoré sú vyberané na základe ich umeleckej hodnoty. Programová dramaturgia je rozdelená do viacerých sekcií, ktoré korešpondujú s charakteristikou filmov, ich žánrovým zaradením a tiež s cieľovou skupinou.  Filmový festival dáva priestor aj mladým umelcom z regiónu východného Slovenska na prezentáciu vlastnej filmovej tvorby.

Spolu 146 žiakov základných a stredných škôl si tak mohlo pozrieť animovaný film Pieseň mora a film Zázrak.

Pieseň mora – nádherne a tradične animovaný svet keltských mýtov a silné rozprávanie o sile materskej a súrodeneckej lásky

Zázrak – príbeh pätnásťročného dievčaťa, ktoré sa dostane do nápravno-výchovného zariadenia, túži milovať, ale nie je jej to dovolené. Napriek všetkých zákazom sa však rozhodne žiť svoj život naplno.

Pozývame Vás na premietanie z dielne pražského filmového festivalu Snow film fest, ktoré sa bude konať v priestoroch Poľsko-slovenského domu dňa 10.11.2017 od 18.00 hod.

Tešíme sa na Vás!

Mgr. Lívia Šarišská

Kultúrne a turistické centrum Bardejov

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Kultúra

Pozrite si tiež

Môj najobľúbenejší vianočný koláčik

Piatkové popoludnie patrilo akcii Okresnej organizácii Únie žien Slovenska v Bardejove, kt…