Dnešný deň – tak, ako aj iné dni v poslednom období – začal pracovne: najprv videokonferencia venovaná riešeniu bežných otázok, ktoré sa dotýkajú života mesta a jeho obyvateľov, ako aj kontrola a načrtnutie ďalších úloh pre zamestnancov samosprávy, a potom trocha iná, ale nemenej príjemná časť…


Boli sme v Bazilike minor sv. Egídia pozrieť na nádherne zreštaurovanú (vlastne dve) vstupné renesančné brány, ktoré boli pred zrakom verejnosti ukryté viac ako 360 rokov (dielo šikovných rúk majstra reštaurátora Martina Kutného), a položili sme aj kytičku kvetov k soche sv. Floriána na Radničnom námestí. Práve dnes totiž tento patrón hasičov slávi svoj sviatok a hasiči – či už tí „štátni“, alebo dobrovoľní – si takýto prejav úcty určite zaslúžia ! Ich služba verejnosti je proste neoceniteľná, a dokázali to napríklad aj v čase celoplošných testovaní na COVID-19.

A na záver ešte návšteva kontaktného miesta pre asistované sčítanie obyvateľov, domov a bytov 2021 v priestoroch Kultúrno-turistického centra: poznatok, že asistované sčítanie pre tých, ktorí sa z rôznych dôvodov nestihli sčítať elektronicky sa aktívne rozbieha bol povzbudzujúci. Mimochodom – sčítanie je pre samosprávu nesmierne dôležité: aj od jeho výsledkov totiž závisí, akým objemom finančných zdrojov bude samospráva v rámci prerozdelenia podielových daní v budúcnosti disponovať.

  • W DRODZE DO TESCO – Adam Faglio

    Prvý júnový víkend v príjemnej spoločnosti nemohol dopadnúť inak ako k spokojnosti na oboc…
  • Festival Bardejovského medu

    Už 2.júna sa v Bardejove na Radničnom námestí uskutoční po prvýkrát Festival Bardejovského…
  • Otváranie fontán

    Posledné aprílové popoludnie sa v Bardejove už tradične spája s podujatím Otváranie fontán…
Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Samospráva

Pozrite si tiež

Kontrolný deň v areáli Židovského suburbia

„Začiatkom roku 2023 sa začali v areáli Židovského suburbia v Bardejove práce na komplexne…