Kultúrne a turistické centrum Bardejov už 11 rokov prináša Bardejovčanom najlepšie cestovateľské a dobrodružné filmy z dielne a objektívu  Expedičnej kamery.


Priaznivci adrenalínových a dobrodružných dokumentov v zasneženom podaní si budú môcť opäť vychutnať premietanie filmov, ktoré sa bude konať dňa 22.11.2019 v priestoroch Poľsko-slovenského domu.

Tento rok sa môžete tešiť na film Queen Maud Land, ktorý divákom predstaví Alexa Hanolda a jeho hviezdne obsadenú horolezeckú expedíciu, ktorá zdoláva skalnaté steny ďaleko za polárnym kruhom. Nehostinné podmienky ostrova Onekotan predstavuje divákom film s rovnakým názvom. Toto nedostupné prostredie ponúka dobrodruhom možnosť splniť si svoje extrémne sny. Film Ice And Palms zachytáva najpozoruhodnejší cyklistický prejazd Álp, okorenený o zjazdy tých najzvučnejších alpských vrcholov, v podaní Jochena a Maxa. Snímka Surfer Dan divákom predstaví blázna v neopréne, ktorý včetko potrebné pre svoj koníček nachádza v ľadových vlnách Michiganu. Dokument Môj svet je spoveďou extrémneho športovca Jana Venci Franského, a českého dobrodruha Mira Šmída.

Pohodlne sa usaďte, teplo sa oblečte a užite si hviezdnu mrazivú atmosféru!

Snow film fest sa premieta vo viac ako 200 slovenských a českých mestách od októbra do decembra a teší sa veľkej obľube. Jarná časť Expedičnej kamery na seba tiež nenechá dlho čakať a vy sa už teraz môžete tešiť na premietanie nových filmov, ktoré sa budú premietať aj v Poľsko-slovenskom dome v termíne od februára do apríla.

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Kultúra

Pozrite si tiež

Môj najobľúbenejší vianočný koláčik

Piatkové popoludnie patrilo akcii Okresnej organizácii Únie žien Slovenska v Bardejove, kt…