Domov Články Kultúra Pozvánka na jarmok

Pozvánka na jarmok

3 .
Komentáre vypnuté na Pozvánka na jarmok
863

Vážení spoluobčania, milí Bardejovčania i návštevníci kráľovského mesta Bardejov,

blíži sa obdobie, ktoré bolo v našom meste vždy poznamenané  množstvom ľudí, príjemným virvarom a možnosťou stretávania sa, blíži sa obdobie konania tradičného Bardejovského jarmoku.

Zúriaca pandémia COVID-19 a s ňou spojené vládne i samosprávne opatrenia , ktoré poznamenali uplynulé dva roky nám nedovolili jarmok organizovať: dnes sa však tešíme, že po dlhšej odmlke vás všetkých na tento mimoriadny sviatok môžeme pozvať.

Bardejovský jarmok sa tento rok bude konať od 25. do 28. augusta tohto roka na miestach, ktoré sú už tradičné a meniť by ich bolo nelogické: zverejňujeme preto odklik na webovú stránku, kde sa údaje každodenne aktualizujú a kde nájdete informácie o lokalizácii jednak nákupných stánkov, občerstvovacích služieb i atrakcií – https://www.bardejov.sk/images/stories/turizmus/bardejovsky_jarmok/dokumenty/49_jarmok_2022.08.11.pdffbclid=IwAR3bxATaVg1gqggHbc36heWT4jNZ3ly4dYNyv8SwU6EfB5bZ3hThcyHijfY

Okrem toho na všetkých čaká aj bohatý sprievodný kultúrny program, ale najmä dobrá nálada, žičlivé prostredie a neopakovateľná jarmočná atmosféra.

Slávnostný ceremoniál otvorenia tohtoročného 49.-teho novodobého a 669.-teho historického jarmoku je naplánovaný na štvrtok 25. augusta na 16.00 hod. a všetci, ktorí sa pričinili o tom, aby sa tento rok jarmok konal dúfajú, že v tento deň sa Radničné námestie zaplní do posledného miestečka tak, ako sme boli zvyknutí po ostatné roky.

Dovoľte aj mne, aby som vás na Bardejovský jarmok 2022 srdečne pozval a zároveň vyjadril presvedčenie, že spoločne kultivovane a presvedčivo vyšleme odkaz o tom, že tradície v našom meste žijú svojim životom aj napriek zložitým podmienkam, ktorým musia samospráva mesta i jeho obyvatelia čeliť.

Teším sa na spoločné stretnutia !

MUDr. Boris HANUŠČAK

primátor Bardejova

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Kultúra

Pozrite si tiež

Môj najobľúbenejší vianočný koláčik

Piatkové popoludnie patrilo akcii Okresnej organizácii Únie žien Slovenska v Bardejove, kt…