My sme smelí prváci,

múdre hlávky máme …

Aj takéto slová zazneli pri speve hymny prvákov, ktorá zaznela vo štvrtok 16.11.2017 v školskej  jedálni  Základnej školy na Komenského ulici. Vyzdobená jedáleň plná rodičov a starých rodičov sa v priebehu niekoľkých minút  premenila na rozkvitnutú lúku rôznych farieb.

Naši prváci, ako kvety Zeme, sa úzkou zlatou bránou podopretou písmenkami prešmykli do kráľovskej záhrady, kde chceli nájsť múdrosť, dobro, spravodlivosť a priateľstvo. Objavila sa tam  kráľovná s dvornou dámou, ktorá bola zaskočená  ich príchodom a chcela ich poslať späť. Keď sa jej  predstavili svojimi prvotnými úspechmi, sľúbila im, že im pomôže nájsť to, čo hľadajú. Po prváckej hymne sa predstavili množstvom  básničiek a pesničiek a vyjadrili  odhodlanie pustiť sa do boja s písmenkami aj s číslami. Ukázali tiež, že ani anglický jazyk im nie je cudzí.  Zároveň  sľúbili, že sa budú vzorne učiť, dodržiavať pravidlá slušného správania a s každým sa kamarátiť.  Svoj sľub spečatili odtlačkom ukazováka pravej ruky a kráľovná ich za to obdarila  zlatým dukátom.  Napokon ich vládca nášho kráľovstva, pán riaditeľ PhDr. Ján Mika, pasoval zázračnou ceruzou na ozajstných prvákov školy a pani zástupkyňa Mgr. Mária Peláková ich odmenila pamätným listom a darčekmi.

A nastal čas opustiť kráľovskú záhradu tou istou úzkou zlatou bránou, ale už ako pasovaní prváci. Veríme, že im nebude aj po ďalšie školské dni chýbať odvaha zdolávať prekážky a ich cesta získavania vedomostí a zručností bude rovná bez ostrých zákrut.

Učiteľky 1.ročníka

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Zo života škôl

Pozrite si tiež

Deň ZEME s MO SRZ v Bardejove

Aj tento rok žiaci ZŠ Bartolomeja Krpelca v Bardejove oslávili DEŇ ZEME rôznymi zaujímavým…