My sme smelí prváci,

múdre hlávky máme …

Aj takéto slová zazneli pri speve hymny prvákov, ktorá zaznela vo štvrtok 16.11.2017 v školskej  jedálni  Základnej školy na Komenského ulici. Vyzdobená jedáleň plná rodičov a starých rodičov sa v priebehu niekoľkých minút  premenila na rozkvitnutú lúku rôznych farieb.

Naši prváci, ako kvety Zeme, sa úzkou zlatou bránou podopretou písmenkami prešmykli do kráľovskej záhrady, kde chceli nájsť múdrosť, dobro, spravodlivosť a priateľstvo. Objavila sa tam  kráľovná s dvornou dámou, ktorá bola zaskočená  ich príchodom a chcela ich poslať späť. Keď sa jej  predstavili svojimi prvotnými úspechmi, sľúbila im, že im pomôže nájsť to, čo hľadajú. Po prváckej hymne sa predstavili množstvom  básničiek a pesničiek a vyjadrili  odhodlanie pustiť sa do boja s písmenkami aj s číslami. Ukázali tiež, že ani anglický jazyk im nie je cudzí.  Zároveň  sľúbili, že sa budú vzorne učiť, dodržiavať pravidlá slušného správania a s každým sa kamarátiť.  Svoj sľub spečatili odtlačkom ukazováka pravej ruky a kráľovná ich za to obdarila  zlatým dukátom.  Napokon ich vládca nášho kráľovstva, pán riaditeľ PhDr. Ján Mika, pasoval zázračnou ceruzou na ozajstných prvákov školy a pani zástupkyňa Mgr. Mária Peláková ich odmenila pamätným listom a darčekmi.

A nastal čas opustiť kráľovskú záhradu tou istou úzkou zlatou bránou, ale už ako pasovaní prváci. Veríme, že im nebude aj po ďalšie školské dni chýbať odvaha zdolávať prekážky a ich cesta získavania vedomostí a zručností bude rovná bez ostrých zákrut.

Učiteľky 1.ročníka

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Zo života škôl

Pozrite si tiež

Gratulujeme Kristiánovi Jančošekovi

Gratulujeme Kristiánovi Jančošekovi, žiakovi 5.G. Gymnázia Leonarda Stöckela k 3. miestu v…