V piatok 17.1.2019 dopoludnia sa v galérii Poľsko-slovenského domu na Radničnom námestí v Bardejove uskutočnila prednáška pod názvom “ Oslobodenie Slovenska 1944-1945″. Tá bola súčasťou série podujatí, ktoré pripravilo Mesto Bardejov v rámci osláv 75. výročia oslobodenia mesta a okresu Bardejov.


Pútavú prednášku s prezentáciou obsahujúcou autentické zábery a krátke videá z oslobodzovacích bojov prítomným predniesol lektor z Múzea SNP v Banskej Bystrici – Mgr. Juraj Lepiš PhD. Spomedzi všetkých návštevníkov, si dve prítomné triedy zo ZŠ na Komenského ulici navyše po prednáške urobili vyučovaciu hodinu s touto témou, ktorej výsledky vám prinášame na fotografiách.

Súčasťou osláv oslobodenia je aj výstava pod názvom „Za slobodu!“, ktorú si môžete prísť pozrieť do konca januára. Výstava vznikla v spolupráci s Okresnou organizáciou Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov. Niekoľko autentických predmetov z 2.svetovej vojny zapožičalo aj Šarišské múzeum. A ak budete mať čas a chuť, môžete si  pozrieť aj dokument “ Oslobodenie Bardejova“ z produkcie Bardejovskej televízie. 

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Kultúra

Pozrite si tiež

Môj najobľúbenejší vianočný koláčik

Piatkové popoludnie patrilo akcii Okresnej organizácii Únie žien Slovenska v Bardejove, kt…