Včerajší podvečer sa niesol v jedinečnej atmosfére a priateľských stretnutiach, ktoré umocňovali celkový umelecký zážitok.


Slávnostnou vernisážou sme otvorili autorskú výstavu pod názvom „obrazy LACO MAJOROŠI“, ktorá je od včerajšieho dňa sprístupnená verejnosti v Galérii Poľsko-slovenského domu na Radničnom námestí 24. Priebeh vernisáže spríjemnil svojou hrou talentovaný akordeonista Kristiánko Čamák zo ZUŠ M. Vileca v Bardejove. Prítomnosťou nás poctil aj autorov dlhoročný priateľ a zároveň kurátor výstavy Ján Marián Marhulík.

Autor – Ladislav Majoroši – je na výtvarnej scéne východného Slovenska prítomný od roku 1983. Ako výtvarník pôsobil vo viacerých kultúrnych a vzdelávacích inštitúciách. Výstava prezentuje výber obrazov z autorovej rôznorodej tvorby. Od maľby anjelov a iných okrídlených bytostí cez krajinomaľby a prírodniny ako papradie, zátišie, flóra až po figurálnu maľbu. V jeho tvorbe zohráva dôležitú úlohu zmena – v námetoch i technikách. Intenzívne a žiarivé farby sú dôležitým nástrojom autorovho výtvarného vyjadrenia.

Srdečne Vás pozývame na jedinečnú výstavu obrazov, ktoré sú vyjadrením autorových myšlienok o videnom i snívanom. Výstava potrvá do 2.12.2022.

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Kultúra

Pozrite si tiež

Môj najobľúbenejší vianočný koláčik

Piatkové popoludnie patrilo akcii Okresnej organizácii Únie žien Slovenska v Bardejove, kt…