„O meste v meste“,tak si pomenovali svoje „výjazdové“ vyučovanie žiaci 3.D zo ZŠ na Komenského ul. č.23 v Bardejove. V rámci neho navštívili historické centrum mesta ale aj Mestský úrad, aby sa dozvedeli viac nielen o histórii mesta ale aj ako mesto funguje.


Najprv absolvovali prehliadku mesta v sprievode riaditeľa Kultúrneho a turistického centra Bardejov Ing.Marcela Tribusa, ktorý im povedal niečo o vzniku a rozvoji mesta v rôznych časových obdobiach. Potom im ukázal aj mestský úrad kde ich spolu s ich pani triednou učiteľkou prijal primátor mesta MUDr. Boris Hanuščak.

Nasledovala plodná spoločná diskusia, v rámci ktorej sa deti aktívne pýtali pána primátora ale aj on ich. Potom nasledovala prehliadka zasadačky Mestského zastupiteľstva , Mestskej rady ale aj obradnej siene Mestského úradu.

Zvyšok dopoludnia strávili v galérii Poľsko-slovenského domu, kde si obklopení historickými fotkami Bardejova spoločne vytvorili projekty o meste. Navštíviť ich tam prišla aj dračica, ktorá ešte nemá meno a tak jej aj deti dali zopár tipov. 

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Zo života škôl

Pozrite si tiež

Deň ZEME s MO SRZ v Bardejove

Aj tento rok žiaci ZŠ Bartolomeja Krpelca v Bardejove oslávili DEŇ ZEME rôznymi zaujímavým…