Po roku je tu opäť jeseň a s ňou mesiac október, ktorý v plnej kráse čarovných farieb zaujal svoje miesto v kalendári. Táto symbolika jesene je tradične spojená so seniormi a október ako mesiac úcty k starším si pripomíname už takmer 3 desaťročia.


Je už dobrým zvykom, že mesto Bardejov v tomto čase každoročne pripravuje pod záštitou primátora mesta MUDr. Borisa Hanuščaka, stretnutie skôr narodených občanov, na znak vďaky a úcty. Nebolo tomu inak ani v nedeľu 13. októbra 2019, kedy sa celá športová hala Mier zaplnila občanmi mesta a predovšetkým seniormi. Tu ich ako darček čakal kultúrny program v podaní Kandráčovcov, ktorých sprevádzali dve skvelé speváčky Monika Kandráčová a Marianna Železná z Chmeľovej.

Moderátor večera Štefan Hij sa zhostil milej povinnosti a na pódiu privítal podpredsedu vlády SR Richarda Rašiho i poslanca a podpredsedu NR SR Béla Bugára. Obaja páni vo svojom prejave pripomenuli, že úcta k starším by mala byť nepretržitá po celý rok, pretože oni si ju zaslúžia. Podpredseda parlamentu spomenul aj príbeh o troch grošoch a podpredseda vlády prisľúbil ako darček pre Bardejovčanov príspevok vlády na rekonštrukciu športovej haly Mier (mimochodom, ktorý sa na zasadnutí vlády v stredu 23.11. stal aj realitou).

 

Ani Ondrej Kandráč nezaháľal a so svojou kapelou rozospieval, ba dokonca až roztancoval mnohých návštevníkov, medzi ktorých patril aj Richard Raši s Bélom Bugárom. Zábava a atmosféra bola naozaj fantastická, výsledkom čoho boli spokojné a vysmiate tváre všetkých prítomných ľudí. A to je dôvod, prečo má zmysel robiť kultúru pre našich občanov, ale zároveň aj záväzok pre samosprávu mesta, aby v tomto nasadení naďalej pokračovala…

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Kultúra

Pozrite si tiež

Môj najobľúbenejší vianočný koláčik

Piatkové popoludnie patrilo akcii Okresnej organizácii Únie žien Slovenska v Bardejove, kt…