Medzinárodný deň detí sme v Kultúrno-turistickom centre Bardejov oslavovali už od rána. Dráčik a jeho skvelý tím KTC Bardejov bol počas celého dňa v plnom nasadení.


Pre všetky deti, ale aj širokú verejnosť sme sprístupnili naše expozície, ktoré navštívilo množstvo návštevníkov. Zatiaľ, čo malí zvedavci objavovali zákutia Dračej pivnice, ďalší žiaci využili príležitosť na exkurziu vnútorných priestorov novo zrekonštruovanej štvorpodlažnej Školskej bašty. Prezentáciou 3D modelu mesta Bardejov sme sa v priestoroch Poľsko-slovenského domu preniesli do obdobia 18. storočia. Záujem bolo badať nie len u tých najmenších, ale aj starších, a tak si každá veková kategória prišla na svoje.

Keďže záujem o dráčika bol veľký, prijal aj viacero pozvaní a v dopoludňajších hodinách navštívil svojich malých, ale aj veľkých priaznivcov v školských a sociálnych zariadeniach. Koniec aktivít bol ešte v nedohľadne a už od 16:00 hod sa Radničným námestím začali ozývať anglické slová, frázy a v neposlednom rade prirodzená detská radosť a smiech. Zaujímavý a náučný program v rámci podujatia – Deň detí s Kangi a dráčikom Ohniváčikom – si pripravili žiaci jazykovej školy Helen Doron, ktorí ukázali a predviedli svoje nadobudnuté vedomosti nie len svojím rodičom, starým rodičom, ale aj širokej verejnosti. Dráčik sa naučil jednoduché anglické výrazy, ktoré si v závere spolu so šikovnými žiakmi zopakoval. Počas podujatia boli pre deti pripravené aj zaujímavé tvorivé dielne, pri ktorých využili svoju kreativitu a popustili uzdu fantázie.

Ešte raz veľmi pekne ďakujeme za spoluprácu celému kolektívu jazykovej školy Helen Doron English Bardejov za skvelý a zaujímavý program, ktorým sme spolu oslávili MDD. Už čoskoro sa tešíme na ďalšie nami organizované rôznorodé podujatia pre všetky vekové kategórie.

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Kultúra

Pozrite si tiež

Môj najobľúbenejší vianočný koláčik

Piatkové popoludnie patrilo akcii Okresnej organizácii Únie žien Slovenska v Bardejove, kt…