Prázdniny sú už v plnom prúde a všetky deti si naplno užívajú nádherné slnečné dni a zaslúžený oddych. Dráčik Ohniváčik a Dračica Plamienka spolu s ich tímom z Kultúrno-turistického centra v Bardejove nezabudli na prázdninujúce bardejovské deti ani toto leto a hneď v prvej polovici prázdnin pre ne pripravili zaujímavé podujatia. Prvé tohtoročné prázdninové podujatie pre deti s názvom LETO S DRAKOM,  odštartoval Dráčik Ohniváčik spolu so svojou sestričkou Dračicou Plamienkou v pondelok 12.7.2021 na sídlisku Vinbarg. Hneď v úvode rozprúdili medzi deťmi dobrú náladu a pozvali všetkých, aby sa zapojili do plnenia pripravených úloh. Všetci spolu, veľkí i malí, na ihrisku súťažili, hrali sa, oddychovali, užívali si super počasie a prázdninovú pohodu.

Na ďalšie stretnutie pozvali deti na utorok 13.7.2021 na ihrisko na sídlisku Družba. Aj na tomto sídlisku vládla medzi deťmi super nálada a každý kto prišiel a mal chuť, mohol aj tu absolvovať niekoľko zaujímavých súťažných disciplín a plniť rôzne úlohy. Deti skákali vo vreciach, trénovali presnú mušku, triafali na terč, pretekali sa s fúrikmi, lovili kačičky, trénovali na chodúľoch, alebo si mohli vybrať aj ďalšie zaujímavé disciplíny. Pri plnení úloh do ktorých sa na sídliskách zapojilo viac ako 200 detí, zažili všetci kopec smiechu a zábavy. Sprevádzala ich super nálada, a tak nielen deti, ale aj všetci obyvatelia sídliska strávili zaujímavé dopoludnie. Na každom sídlisku si Dráčik Ohniváčik a jeho kamaráti pripravili sladké dobroty, ktoré dostali deti za ich snahu a súťaživosť. Mnohé z detí, ktoré sa s Dráčikom prišli zahrať sa zapojili ajj do súťaže Bardejovskí lovci perál, ktorú už ôsmy rok pod záštitou primátora Borisa Hanuščaka  pre deti  pripravilo Kultúrno-turistické centrum. Bližšie informácie o tejto hre môžete získať na stránkach www.lovciperal.sk, alebo na  Facebook: Bardejovskí lovci perál.

Prázdninové stretnutia s dráčikmi vyvrcholili v stredu 14.7.2021, kde dráčik v priestoroch pod historickými hradbami odštartoval podujatie DRAČIE POPOLUDNIE V HRADOBNEJ PRIEKOPE. Podujatie prilákalo množstvo malých i veľkých detí, ktoré sa spolu s rodičmi hrali hry, zapájali do rôznych aktivít, súťažili, maľovali veselé kamienky a mohli sa zapojiť aj do súťaže v streľbe z luku. V rámci sprievodného programu bol pre deti pripravený  skákací hrad a modelovanie originálnych postavičiek z balónov. Dračie popoludnie v hradobnej priekope bolo pripravené spolu s Občianskym združením Druhá šanca v Bardejove, ktoré pre všetkých pripravilo Adopčné popoludnie so psíkmi. Malí i veľkí milovníci zvieratiek si tak mohli naživo vyskúšať venčenie psíkov a niektorí sa priamo na podujatí rozhodli aj pre ich adopciu. OZ Druhá šanca deťom predstavilo aj svojho nového maskota psíka, ktorý je zatiaľ bez mena.

Prázdninové stretnutie v rámci podujatí LETO S DRAKOM A DRAČIE POPOLUDNIE V HRADOBNEJ PRIEKOPE zaznamenali medzi deťmi, ale aj rodičmi pozitívne ohlasy. Už teraz sa tešíme a pozývame všetky malých aj dospelých na ďalšie veľkolepé podujatia, ktoré Ohniváčik a jeho kamaráti pre deti chystajú. O pripravovaných podujatiach Vás budeme včas informovať na našich stránkach.

Načítať ďalšie súvisiace články
  • Expedičná kamera

    V piatok 19.04.2024 sme odštartovali ďalší ročník plný adrenalínu, dobrodružstva a zábavy …
  • Objavte Bardejov s priateľmi a rodinou

    Zážitkový víkend s osobnosťami Bardejova, dotykom s umením a gastro pochúťkami. Objavte Ba…
  • Karneval na ľade

    Fašiangy sa už tradične spájajú s obdobím plesov, zábav a neodmysliteľne k ním patria aj k…
Načítať viac informácií Zaujímavosti

Pozrite si tiež

Expedičná kamera

V piatok 19.04.2024 sme odštartovali ďalší ročník plný adrenalínu, dobrodružstva a zábavy …