Leto je už v plnom prúde a všetky deti si naplno užívajú prázdniny a zaslúžený oddych. DRÁČIK OHNIVÁČIK a jeho tím z Kultúrno-turistického centra v Bardejove sa rozhodli, že aj tento rok pripravia pre prázdninujúce bardejovské deti podujatie s názvom LETO S DRAKOM NA SÍDLISKU.


Prvé tohtoročné prázdninové stretnutie s deťmi rôznych vekových kategórií odštartoval Drak v pondelok 23.7.2018 na sídlisku Vinbarg. Hneď v úvode rozprúdil medzi deťmi dobrú náladu a pozval všetkých, aby sa zapojili do plnenia pripravených úloh. Všetci spolu, veľkí i malí, na ihrisku súťažili, hrali sa, oddychovali, užívali si super počasie a prázdninovú pohodu.

Na ďalšie stretnutia pozval Drak deti na utorok 24.7.2018 na sídlisko Družba a v stredu 25.7.2018 na sídlisko Obrancov mieru na Komenského ulici. Aj na týchto ihriskách mohol každý kto mal chuť,  absolvovať niekoľko zaujímavých súťažných disciplín a plniť rôzne úlohy.

Deti skákali vo vreciach, trénovali presnú mušku, triafali na terč, skákali škôlku, vandrovali s vajcom na lyžičke, lovili kačičky, trénovali na chodúľoch, alebo si mohli vybrať ďalšie zaujímavé disciplíny.

Pri plnení úloh do ktorých sa na sídliskách zapojilo viac ako 80 detí, zažili všetci kopec smiechu a zábavy. Sprevádzala ich super nálada, a tak nielen deti, ale aj všetci obyvatelia sídliska strávili zaujímavé popoludnie. Na každom sídlisku si Dráčik Ohniváčik pre všetkých súťažiacich pripravil studenú sladkú dobrotu v podobe nanukov, ktoré deti dostali za ich snahu a súťaživosť.

Mnohé z detí sa rozhodli zapojiť sa aj do Veľkej letnej súťaže Bardejovskí lovci perál, ktorú pod záštitou primátora MUDr. Borisa Hanuščaka počas leta už piaty rok pre deti pripravilo Kultúrno-turistické centrum.

Stretnutie s deťmi v rámci podujatia LETO NA SÍDLISKU, zaznamenalo medzi deťmi, ale aj rodičmi pozitívne ohlasy. Už teraz sa tešíme a pozývame všetky deti a dospelých na ďalšie veľkolepé prázdninové podujatie DEŇ LOVCOV PERÁL, ktoré pre deti pripravujeme 6.8.2018 na Radničnom námestí v Bardejove.

Všetci tí, ktorí na DEŇ LOVCOV PERÁL prídu, sa môžu stať Lovcami perál a získať perlu, budú si môcť po prvý raz zahrať nový super minigolf alebo bezplatne vyskúšať jazdu na elektrobicykloch. Už teraz sa na Vás všetkých tešíme!  Bližšie informácie o hre Bardejovskí lovci perál, alebo o pripravovanom podujatí DEŇ LOVCOV PERÁL nájdete na www.lovciperal.sk, alebo na Facebooku: Bardejovskí lovci perál.

Mgr. Čisaríková Daniela

Kultúrne a turistické centrum Bardejov

Načítať ďalšie súvisiace články
  • Expedičná kamera

    V piatok 19.04.2024 sme odštartovali ďalší ročník plný adrenalínu, dobrodružstva a zábavy …
  • Objavte Bardejov s priateľmi a rodinou

    Zážitkový víkend s osobnosťami Bardejova, dotykom s umením a gastro pochúťkami. Objavte Ba…
  • Karneval na ľade

    Fašiangy sa už tradične spájajú s obdobím plesov, zábav a neodmysliteľne k ním patria aj k…
Načítať viac informácií Zaujímavosti

Pozrite si tiež

Expedičná kamera

V piatok 19.04.2024 sme odštartovali ďalší ročník plný adrenalínu, dobrodružstva a zábavy …