Už jedenásty rok pre Vás Kultúrne a turistické centrum Bardejov premieta dobrodružné dokumentárne filmy z dielne a objektívu Expedičnej kamery. Priaznivci adrenalínových a dobrodružných dokumentov si mohli v rámci Snow film festu aj tento rok vychutnať premietanie filmov v zasneženom šate, ktoré sa konalo dňa 22.11.2019 v priestoroch Poľsko-slovenského domu.


Snow film fest nás aj tohto roku previedol zákutiami tajomnej sily matky prírody, zachytenej zábermi hlavných hrdinov. Najskôr ste sa mohli ocitnúť v Zemi kráľovnej Maud, v skalnatej časti Antarktídy, kde sa skupina elitných horolezcov rozhodla zdolať skalné veže vystupujúce z tejto nehostinnej ľadovej krajiny. Ďalšou zastávkou bol ostrov v Tichom oceáne Onekotan, ktorý vznikol z rozpadnutej sopky a je jedným z naizolovanejších miest na Zemi.

Kto vie, prečo sa hlavní hrdinovia tohto filmu rozhodli zdolať práve vrchol tejto sopky na lyžiach…V ďalšom dokumente dokazuje surfer Ben, že k surfovaniu nepotrebuje oceán, piesok, plavky ani slnko, pretože všetko potrebné pre jeho koníček nájde v ľadových vlnách Horného jazera v Michigane uprostred treskúcej zimy. A čo tak nahliadnuť do sveta českého extrémneho športovca Jana „Vencu“ Franckeho? Láska k rodine, šport, hudba, extrémne výzvy, úcta k prírode, pôžitky a zážitky. Možno aj Váš svet inšpirovali hlavní hrdinovia Snow film festu ak ste sa zúčastnili premietania týchto zaujímavých dobrodružných dokumentov.

Snow film fest sa premieta vo viac ako 200 slovenských a českých mestách od októbra do decembra a teší sa veľkej obľube. Jarná časť Expedičnej kamery na seba tiež nenechá dlho čakať a vy sa už teraz môžete tešiť na nové dokumenty, ktoré premietneme aj v Poľsko-slovenskom dome v termíne od februára do apríla. O presnom dátume Vás budeme už onedlho informovať.

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Kultúra

Pozrite si tiež

Môj najobľúbenejší vianočný koláčik

Piatkové popoludnie patrilo akcii Okresnej organizácii Únie žien Slovenska v Bardejove, kt…