Kto chce, hľadá spôsob – asi tak by sa dal popísať prvotný impulz, ktorý viedol k myšlienke charitatívnej výstavy, za ktorou stojí p. MUDr. Lucia Zlatnická.


V Galérii Poľsko-slovenského domu sme v prvý februárový deň t.r., slávnostnou vernisážou otvorili výstavu pod názvom Umenie, ktoré nasýti telo aj dušu, ktorá je výsledkom láskyplnej myšlienky a skutkami lásky. Prítomnosťou na vernisáži nás poctili aj samotní autori výstavy spolu s pánom riaditeľom IZ KOR-GYM, n.o. PaedDr. Antonom Blajskom a Mgr. Vlastou Blajskovou.

Autormi obrazov výstavy sú siedmi klienti Integračného zariadenia KOR-GYM, n.o. v Hertníku – Igor Suchanič, Rudolf Kotlárik, Róbert Marcin, Vlasta Hangurová, Magdaléna Mešková, Milan Holub a Jozef Kováč. Ich výtvarné diela sú vyjadrením vnútorných pocitov a okolia, ktoré ich v tvorbe vo veľkej miere ovplyvňuje. Pri tvorbe využívajú rôzne výtvarné techniky a materiály. Ďalším autorom výstavy je aj p. Vasiľ Hudák, ktorý je aktívnym členom III. ZO JDS v Bardejove a vo svojej tvorbe sa prevažne venuje krajinomaľbe a zátišiu.

Cieľom výstavy je predstaviť organizáciu Mary´s Meals, pomôcť tým, ktorí to najviac potrebujú, predstaviť resp. pripomenúť talentovaných výtvarníkov z nášho okresu, naučiť sa vidieť v človeku možnosti, nie limity. Výsledkom je výstava, ktorá poteší oko i dušu človeka a zároveň celkom prakticky zabezpečí jedno výživné jedlo denne v mieste vzdelávania počas celého školského roka pre najchudobnejšie deti. Vybrané obrazy určené na predaj boli v jednom momente okamžite vypredané.

Kultúrnym programom nás sprevádzali žiačky ZUŠ M.Vileca – Laura Čušková a Adela Belejčáková pod vedením p. učiteľky Viery Germanovej a p. učiteľa Františka Palšu.

Všetkým návštevníkom veľmi pekne ďakujeme a tešíme sa na stretnutie s ďalšími.

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Kultúra

Pozrite si tiež

Môj najobľúbenejší vianočný koláčik

Piatkové popoludnie patrilo akcii Okresnej organizácii Únie žien Slovenska v Bardejove, kt…