Dnes (29.10.) predpoludním v Bardejove opätovne zasadal mestský krízový štáb (MsKŠ ), ktorých sa venoval plneniu skôr prijatých opatrení v súvislosti s pripravovaným plošným testovaním na COVID-19.


Ako bolo skonštatované, aj na základe skúseností, ktoré samospráva získala pri pilotnom testovaní v meste a okrese Bardejov uplynulý víkend sa dá predpokladať, že testovanie sa uskutoční bez nejakých vážnejších excesov či už hygienicko-epidemiologického, alebo bezpečnostného charakteru: vyvíjame maximálne úsilie, aby tomu tak aj bolo. Všetky odberné miesta sa podrobili kontrole a boli zástupcami kontrolného orgánu schválené, v súčasnosti sa pripravujú zmluvy na výkon práce dobrovoľníkov – administrátorov, ktoré by si jednotliví dobrovoľníci mali prevziať v priebehu zajtrajšieho poludnia.

Odberné miesta budú pripravené začať svoju činnosť v stanovenom termíne, pri plnom personálnom zabezpečení.

Samospráva opäť vyzýva obyvateľov k ústretovosti, pochopeniu a trpezlivosti – aj keď realizujeme všetky úkony, ktoré by mali zabezpečiť hladké a bezproblémové testovanie, veľa bude záležať aj od uvedomelosti a zodpovednosti ľudí.

Sme však presvedčení, že tak, ako sme zvládli pilotné testovanie pred týždňom, rovnako úspešne zvládneme aj to nadchádzajúce.

 

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Samospráva

Pozrite si tiež

Rezortný deň ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie v Bardejove

Vo štvrtok a piatok (22. – 23.2.2024) sa v Bardejove konal Rezortný deň ministerstva inves…