Dnes (18.02.2020) sa na sídlisku Družba, v bytovom dome na ul. Pod Papierňou 56 konal kontrolný deň iniciovaný primátorom mesta, ktorý bol zameraný na postup sanačných stavebných prác na odstraňovaní následkov mimoriadnej situácie, ktorá nastala na prelome januára a februára.


Ako bolo po jeho ukončení skonštatované stavebné práce sú k dnešnému dňu vďaka promptnosti stavebnej spoločnosti Marko&Marko kompletne ukončené, zrealizované sú už aj tri zo šiestich existujúcich stúpačiek. Oddnes a počas nasledujúcich dní budú inštalovať merače spotreby elektrickej energie, následne by sa mala zapájať elektrina už do jednotlivých bytov.

V tejto súvislosti treba povedať, že si to bude vyžadovať maximálnu súčinnosť vlastníkov bytov so správcom bytového domu. Podľa slov konateľa spoločnosti Spravbyt, s.r.o., ktorá tento bytový dom spravuje p. Hudáka existuje reálny predpoklad, že víkend by mohol byť tým termínom, kedy bude možné prehlásiť „hotovo“ a začiatkom budúceho týždňa by mohla byť mimoriadna situácia odvolaná.

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Samospráva

Pozrite si tiež

Projekt rekonštrukcie priekopového múru na ulici Krátky rad sa dostáva do finálnej fázy

Projekt rekonštrukcie priekopového múru na ulici Krátky rad a s ním súvisiace stavebné akt…