Milí žiaci a študenti, vážení pedagógovia, ctení rodičia,

dnes sa uzavreli brány škôl a školských zariadení, skončil sa školský rok 2020/2021 a vám naň ostanú už iba spomienky.

Ak tvrdím, že to bol neľahký rok viem, o čom hovorím – pandémia COVID-19 totiž práve edukačný proces na školách poznamenala viac, ako sme si mohli všetci predstaviť. Dištančné vzdelávanie, ku ktorému musel štát i samospráva pristúpiť,  nemožnosť stretávať sa so spolužiakmi i svojimi pedagógmi, sociálna odlúčenosť a všetko, čo s ňou bolo spojené ste veľmi ťažko znášali vy, vaši rodičia i vaši pedagógovia.   Postupné uvoľňovanie pandemických opatrení síce znamenalo aj návrat do školských lavíc ku sklonku školského roka, ale až budúcnosť ukáže, aké škody nemožnosť „normálneho“ vyučovacieho procesu napáchala…

Milí žiaci a študenti,

rád by som sa vám poďakoval za trpezlivosť a zodpovednosť, ktorú ste počas trvania pandémie prejavovali. Vážim si vaše úsilie, schopnosť zdolávať prekážky dištančného vzdelávania, ale oceňujem i výsledky, ktoré sa dostavili vo forme koncoročných vysvedčení.

V nie menšej forme sa chcem poďakovať aj vašim pedagógom: v takto ťažkých podmienkach opäť raz dokázali, že slovo „učiteľ“ je slovom váženým, že to nie je iba povolanie, ale doslova a do písmena poslanie, ktorého význam je ešte stále nedoceňovaný. Bez ich námahy, i bez ich kreativity by sa situácia dala zvládnuť iba asi ťažko…

Nuž a poďakovanie určite patrí aj vašim rodičom: skĺbiť prácu, zamestnanie so starosťami o rodinu i o „domáci“ vyučovací proces ich určite stálo veľa síl a vynaliezavosti.

Čaká vás však oveľa radostnejšie obdobie – obdobie prázdnin. Želám všetkým, ktorí boli spomenutí vyššie, aby si dni voľna užili, aby si dožičili všetky radosti, ktoré k letu neodmysliteľne patria tak, aby na sklonku boli všetci pripravení na začiatok nového školského roka: oddýchnutí a plní odhodlania získať čo najviac vedomostí.

Želám vám krásne prázdninové mesiace !

MUDr. Boris HANUŠČAK

primátor

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Samospráva

Pozrite si tiež

78. výročie oslobodenia Bardejova

Vo štvrtok 19. januára t.r. sme si spoločne pripomenuli 78. výročie oslobodenia mesta Červ…