Milí žiaci a študenti, vážení pedagógovia, ctení rodičia,

dnes sa uzavreli brány škôl a školských zariadení, skončil sa školský rok 2020/2021 a vám naň ostanú už iba spomienky.

Ak tvrdím, že to bol neľahký rok viem, o čom hovorím – pandémia COVID-19 totiž práve edukačný proces na školách poznamenala viac, ako sme si mohli všetci predstaviť. Dištančné vzdelávanie, ku ktorému musel štát i samospráva pristúpiť,  nemožnosť stretávať sa so spolužiakmi i svojimi pedagógmi, sociálna odlúčenosť a všetko, čo s ňou bolo spojené ste veľmi ťažko znášali vy, vaši rodičia i vaši pedagógovia.   Postupné uvoľňovanie pandemických opatrení síce znamenalo aj návrat do školských lavíc ku sklonku školského roka, ale až budúcnosť ukáže, aké škody nemožnosť „normálneho“ vyučovacieho procesu napáchala…

Milí žiaci a študenti,

rád by som sa vám poďakoval za trpezlivosť a zodpovednosť, ktorú ste počas trvania pandémie prejavovali. Vážim si vaše úsilie, schopnosť zdolávať prekážky dištančného vzdelávania, ale oceňujem i výsledky, ktoré sa dostavili vo forme koncoročných vysvedčení.

V nie menšej forme sa chcem poďakovať aj vašim pedagógom: v takto ťažkých podmienkach opäť raz dokázali, že slovo „učiteľ“ je slovom váženým, že to nie je iba povolanie, ale doslova a do písmena poslanie, ktorého význam je ešte stále nedoceňovaný. Bez ich námahy, i bez ich kreativity by sa situácia dala zvládnuť iba asi ťažko…

Nuž a poďakovanie určite patrí aj vašim rodičom: skĺbiť prácu, zamestnanie so starosťami o rodinu i o „domáci“ vyučovací proces ich určite stálo veľa síl a vynaliezavosti.

Čaká vás však oveľa radostnejšie obdobie – obdobie prázdnin. Želám všetkým, ktorí boli spomenutí vyššie, aby si dni voľna užili, aby si dožičili všetky radosti, ktoré k letu neodmysliteľne patria tak, aby na sklonku boli všetci pripravení na začiatok nového školského roka: oddýchnutí a plní odhodlania získať čo najviac vedomostí.

Želám vám krásne prázdninové mesiace !

MUDr. Boris HANUŠČAK

primátor

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Samospráva

Pozrite si tiež

Rezortný deň ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie v Bardejove

Vo štvrtok a piatok (22. – 23.2.2024) sa v Bardejove konal Rezortný deň ministerstva inves…