Domov Články Šport DUBINSKÝ KAPOR 2024

DUBINSKÝ KAPOR 2024

5 .
Komentáre vypnuté na DUBINSKÝ KAPOR 2024
163

Tri dni vášne, umenia a ťažkého boja

V dňoch 24.5. – 26.5.2024 sa na VN Dubinné konal už 2. ročník kaprárskych pretekov o pohár Prednostu okresného úradu v Bardejove. Podujatie sa stalo súčasťou osláv 85. výročia založenia organizovaného rybárstva v Bardejove. Vysoká úroveň tejto súťaže preverila a potvrdila organizačné schopností MO SRZ v Bardejove.


Do súťaže sa prihlásilo 10 dvoj členných špičkových kaprárskych teamov, a to Maxcarp Slovakia, FG Nikl Team, BE-GU Carp team, HADE Carp, Next Level team, DODO Team, Bra To Team, Speedy Baits, Carp masters a Ja Fe baits.

Podmienky súťaže boli náročne. Hodnotený bol iba kapor nad 5 kg. Lovilo sa vo dne aj v noci. Za 1. miesto bola cena 600 € a vecná cena. Za 2. miesto cena 400 € a vecná cena. Za 3. miesto cena 300 € a vecná cena. Vecnými cenami bol ocenený aj úlovok najťažšej ryby a prvá bodovaná ryba.

Lovu kapra je dnes už prispôsobená aj rybárska technika. Sú to predovšetkým špeciálne kaprárske prúty, náväzce s háčikom i špeciálne navijaky. Patria k tomu aj špeciálne stojany s hlásičmi záberov. Úspešnosť rybárov často závisí aj od špeciálnych nástražných a kŕmnych boilesov, ale aj od zvládnutia umenia lovu kapra a v neposlednom rade od rybárskeho šťastia.

Tri dni lovu, tri dni vášne, napätia a boja. Uloviť kapra, ktorý by mal mieru väčšiu ako 5 kg to už chce majstra rybára a príslovečnú štipku šťastia. Atmosféra na VN Dubinné bola plná emócií, kulinárstva a rybárskeho čarovania. Dostavili sa aj výsledky.

Najväčšiu hmotnosť úlovkov, a teda aj 1. miesto si vybojovalo družstvo Maxcarp Slovakia, ktoré ulovilo 99,99 kg kaprov. Na 2. mieste sa umiestnilo družstvo Nikl Team, ktoré ulovilo 54,37 kg kaprov a 3. miesto si vybojovalo družstvo BE – GU Carp team, ktoré ulovilo 46,07 kg kaprov. Peknými úlovkami kapra sa mohli pochváliť aj ďalšie družstva. Najťažší úlovok ulovilo družstvo FG Nikl Team, a to kapra o hmotností 18,30 kg. Spolu bolo ulovených 244,28 kg kaprov.

Ostáva iba skonštatovať, že to bolo organizačne majstrovsky pripravené športové podujatie. Patrí za to poďakovanie MO SRZ v Bardejove, ale poďakovanie a obdiv patrí aj všetkým súťažiacim rybárom. Určite sa už teraz tešia na budúco ročné podujatie.

Súťažiacim prialo počasie a bedlil nad nimi sv. Peter. Atmosféra bola taká aká ma byť na takomto podujatí. VN Dubinné potvrdila, že je pripravená na novú rybársku sezónu a 1. júna otvorí svoje náručie pre všetkých netrpezlivo čakajúcich rybárov.

Ján Nagajda

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Šport

Pozrite si tiež

Dvojdňové zápolenie bardejovských rybárov

Máj je lásky čas. Ale o svojej najväčšej láske by mohli rozprávať všetci rybári. Rybári MO…