Včera podvečer sa v galérii Poľsko-slovenského domu slávnostne otvorila výstava mladého talentovaného fotografa – Branislava Roháľa pod názvom “ Život v Alpách“ . Za vytvorenie skvelej atmosféry ďakujeme hudobníkom Martinovi Demskému a Mariánovi Bukovskému.


Branislav Rohaľ je 22-ročný fotograf, ktorý sa narodil v Bardejove. Momentálne žije v Saalfeldene v Rakúsku. Meste obklopenom Alpami, len 10 kilometrov vzdialeného od Zell am See, či legendárnych lyžiarskych stredísk ako je napríklad Kaprun. Braňo svoju vášeň pestovanú prakticky od začiatku stredoškolských štúdii zmenil v roku 2018 na profesiu. V najhorúcejšej fáze štúdií priemyselného inžinierstva na FH JOANNEUM sa vrhol do samostatnej zárobkovej činnosti. A neľutuje to!

Nie je síce vyštudovaným fotografom, ale vnútorná revízia svojich pocitov, hľadanie cesty a spôsobu naplnenia toho, čo ho v tomto priestore a čase bude robiť šťastným , túžba zachytávať jedinečné okamihy života prostredníctvom fotografie sa stala preňho životnou filozofiou, s ktorou sa napriek mladému veku dokázal presadiť aj vo veľkej konkurencii profesionálnych fotografov u našich južných susedov.

Výstavu si môžte prísť pozrieť do našej galérie na Radničnom námestí č.24 až do 28.2.2020.

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Kultúra

Pozrite si tiež

Môj najobľúbenejší vianočný koláčik

Piatkové popoludnie patrilo akcii Okresnej organizácii Únie žien Slovenska v Bardejove, kt…