Dnes dopoludnia zasadala v priestoroch Okresného úradu v Bardejove Bezpečnostná rada okresu (BRO) v súvislosti s chystaným pilotným testovaním na COVID-19: to sa bude konať už tento víkend, presnejšie od piatka do nedele v troch okresoch na Orave a v Bardejovskom okrese.


Rokovania sa okrem zástupcov štátnej správy a samosprávy zúčastnili aj predstavitelia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ), Policajného zboru (OR PZ) a ministerstva obrany (MO SR). MO SR predstavilo svoje požiadavky na samosprávu, pričom mnohé detaily ešte nie sú dopracované do realizovateľnej úrovne. Rokovanie sa nieslo vo vecnom a konštruktívnom duchu, mnohé z nastolených otázok boli zodpovedané, niektoré otázky však ešte ostali bez odpovede. Pre krátkosť času na prípravu však existuje obava, či sa podarí avizovaný cieľ, ktorý testovanie sleduje splniť.

V nadväznosti na to zasadol aj Mestský krízový štáb (MsKŠ), ktorý sa snaží tieto požiadavky pretaviť do realizovateľnej podoby na úrovni samosprávy Bardejova. Podrobnosti aj s reálnym plánom realizácie budú známe najneskôr zajtra popoludní a budeme o nich, samozrejme, informovať.

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Samospráva

Pozrite si tiež

Rezortný deň ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie v Bardejove

Vo štvrtok a piatok (22. – 23.2.2024) sa v Bardejove konal Rezortný deň ministerstva inves…