Vo štvrtok 28.2.2019 zavítala do Okresnej knižnice Dávida Gutgesela v Bardejove známa slovenská autorka literatúry pre deti a mládež Gabriela Futová. Beseda sa uskutočnila v rámci projektu Zaži s Gutgeselom, že kniha je skvelým priateľom, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.


Cieľom projektu je prostredníctvom rôznorodých hodnotných aktivít – besedy s viacžánrovým presahom, stretnutia s regionálnymi autormi, či literárno–náučné súťaže, zvýšenie čitateľskej gramotnosti a poskytnutie prehľadu o dianí na slovenskej literárnej, umeleckej a odbornej scéne.

Besedu s názvom Poklady v srdci ukryté otvorila pani knihovníčka Bc. Alžbeta Kutašovičová, ktorá nášho hosťa privítala. Pani spisovateľka deťom v úvode porozprávala o počiatkoch svojej spisovateľskej kariéry: „Mne sa veľmi páčila predstava človeka, ktorý píše. Stále vo mne driemala túžba napísať knihu. Začať so svojou vášňou môžete odmalička.“

Gabriela Futová predstavila svoju tvorbu, porozprávala, kde všade čerpá inšpiráciu a odpovedala aj na zvedavé otázky detí. Dozvedeli sa napríklad, že v detstve rada čítala knihy od českého spisovateľa Václava Čtvrtka. Keďže  veselé príbehy sú pútavou čitateľskou lahôdkou a spisovateľkinej tvorbe nechýba humor a fantázia, v rovnakom duchu sa niesla aj atmosféra besedy.

V závere besedy prebehla autogramiáda. Veríme, že deti si tak spolu s vlastnoručným autorským podpisom knihy odniesli aj príjemné dojmy. Pani spisovateľke prajeme veľa dobrých nápadov pri tvorbe a tešíme sa na ďalšie zaujímavé knihy.

Mgr. Jana Lipková

Okresná knižnica Dávida Gutgesela v  Bardejove

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Kultúra

Pozrite si tiež

Môj najobľúbenejší vianočný koláčik

Piatkové popoludnie patrilo akcii Okresnej organizácii Únie žien Slovenska v Bardejove, kt…