V dňoch 19.- 20.10.2017 navštívili Bardejov v rámci pracovnej návštevy zástupcovia firmy Kamax. V rámci tejto návštevy sa stretli so zástupcami mesta a následne aj s predstaviteľmi vlády SR – podpredsedom vlády Petrom Pelegrinim a štátnym tajomníkom MPSVAR SR Branislavom Ondrušom.


Bardejov sa uchádza o investíciu, v ktorej je zahrnutá inštalácia najmodernejších technológií. Investícia, ktorú ohlásila táto spoločnosť, je v dvoch fázach v celkovom objeme až vo výške 55 miliónov eur a mohla by vytvoriť tu v Bardejove ďalších 125 vysokokvalifikovaných a hlavne dobre zaplatených pracovných miest.

Nemecká spoločnosť Kamax, ktorá sa venuje výrobe vysokopevnostných spojovacích materiálov pre automobilový priemysel a v Bardejove pôsobí od roku 2009 , v súčasnosti zamestnáva 150 ľudí a vyrába nástroje pre všetky jej sesterské spoločnosti v celom svete.

Priemerná mzda výrobných pracovníkov v spoločnosti dosahuje výšku takmer 1000 eur,čo je dokonca viac, ako je v súčasnosti celoslovenská priemerná mzda. Či táto investícia bude nakoniec realizovaná v Bardejove, rozhodne predstavenstvo spoločnosti už v decembri tohto roku.

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Samospráva

Pozrite si tiež

Cyklolávka na ulici Pod Lipkou

Nová cyklolávka na ulici Pod Lipkou je už krátko pred dokončením. Samospráva má pripravené…