V dňoch 19.- 20.10.2017 navštívili Bardejov v rámci pracovnej návštevy zástupcovia firmy Kamax. V rámci tejto návštevy sa stretli so zástupcami mesta a následne aj s predstaviteľmi vlády SR – podpredsedom vlády Petrom Pelegrinim a štátnym tajomníkom MPSVAR SR Branislavom Ondrušom.


Bardejov sa uchádza o investíciu, v ktorej je zahrnutá inštalácia najmodernejších technológií. Investícia, ktorú ohlásila táto spoločnosť, je v dvoch fázach v celkovom objeme až vo výške 55 miliónov eur a mohla by vytvoriť tu v Bardejove ďalších 125 vysokokvalifikovaných a hlavne dobre zaplatených pracovných miest.

Nemecká spoločnosť Kamax, ktorá sa venuje výrobe vysokopevnostných spojovacích materiálov pre automobilový priemysel a v Bardejove pôsobí od roku 2009 , v súčasnosti zamestnáva 150 ľudí a vyrába nástroje pre všetky jej sesterské spoločnosti v celom svete.

Priemerná mzda výrobných pracovníkov v spoločnosti dosahuje výšku takmer 1000 eur,čo je dokonca viac, ako je v súčasnosti celoslovenská priemerná mzda. Či táto investícia bude nakoniec realizovaná v Bardejove, rozhodne predstavenstvo spoločnosti už v decembri tohto roku.

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Samospráva

Pozrite si tiež

Rezortný deň ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie v Bardejove

Vo štvrtok a piatok (22. – 23.2.2024) sa v Bardejove konal Rezortný deň ministerstva inves…